Emerytury

Emerytury

#1
Witam. Mam takie pytanie. W zasadniczej służbie wojskowej byłem kwiecień 1994 -październik 1995. Do służby zawodowej pierwszy kontrakt podpisałem w maju 2013 roku. Więc na nowych zasadach. Lecz czas wysługi jaki jest podawany przy procentach to jest 2011. Czy ktoś słyszał, wie jak to jest w rzeczywistości? Bo słyszałem ,że możliwa jest emerytura w takim przypadku ale po przesłurzeniu 15 lat zawodowych.

Emerytury

#2
Tak, ale ten 2011 jest liczony TYLKO do wysługi. Niestety liczy się czas przyjęcia do zawodowej służby wojskowej jeśli chodzi o zasady, czyli tutaj jest na nowych zasadach.

Emerytury

#3
Witam Kolegów.
Strona NFOW jest niedostępna ... a ja zamierzałem na niej poruszyć ciekawy temat.
Modna jest ostatnio akcja "deregulacji" przy okazji której inne służby mundurowe (policja, straż itp.) wprowadzają u siebie przepisy "skopiowane" z przepisów dla żołnierzy ponieważ są dla nich korzystniejsze ... (o ile dobrze kojarzę tak zrobiono ze świadczeniami mieszkaniowymi).

Dlaczego My żołnierze nie możemy skorzystać z takiej sposobności ... w przepisach MSWiA są również zapisy korzystniejsze dla funkcjonariuszy niż dla żołnierzy.

Poniżej jeden przykład który mnie szczególnie interesuje…
Żołnierz i funkcjonariusz mogą podwyższyć sobie emeryturę o 15% ze względu na orzeczone komisyjnie schorzenie związane ze służbą - taki sama zapis jest w ustawie emerytalnej MON i MSWiA.
… ale …
1/ żołnierz może otrzymać emeryturę maksymalną 75% naliczonej podstawy,
2/ funkcjonariusz może otrzymać emeryturę maksymalną 75% naliczonej podstawy, a w przypadku orzeczenia schorzenia związanego ze służbą wartość ta może być zwiększona do 80%.

Co Wy na to?
Czy warto ruszyć tą sprawę u decydentów?
Może znajdziecie inne sprawy/tematy które warto “przepisać” do naszych MON-owskich ustaw.