Kategoria E odwołanie

kategoria E odwołanie

#1
Proszę o pomoc to dla mnie ważne.Sprawa wygląda tak... kiedyś trafiłam do psychiatryka przez problemy rodzinne, z pieniedzmi i w szkole. W szpitalu na obchodach lekarze pytali czy mam głosy w głowie a ja im mówiłam, że nie mam tylko jest mi smutno i mam niechęć do życia. na wypisie wpisano mi schizofrenie autyzm i zaburzenia lękowe co jest nieprawdą. Jakieś 1,5 roku temu byłam na komisji w wojsku i uciekłam z tej komisji podczas robieniu badań, ponieważ widziałam jak psycholog dał mi złą opinie(po wejściu do gabinetu rozmawiał przez telefon o jakimś drewnie i ściananiu drzew i czekałam 5 min i wkoncu zapytałam czy możemy przejść do rozmowy a on ze ratuje ludzkie zycie to ja dalej zaczełam czekac i milczałam potem sie rozłaczył i napisał opinie i powiedział ze moge do niego dzwonić) bardzo było mi smutno i targały mną złe emocje i postanowiłam uciec stamtąd i później dostałam list,że mam kategorie E paragrafy schizofrenia i blizny na przedramieniu. Zapisałam się niedawno do psychiatry i opowiedziałam jej wszystko i ona mi przepisała lamotrygine (stabilizator nastroju) i powiedziała zebym złozyła skarge na szpital i ze bede mogla starac się wrocic do wojska.Aktualnie pracuje juz 2 lata na produkcji, robie prawo jazdy i od października ide na studia zaoczne z logistyki. I pytanie jest takie czy mogę zrobić sobie tatuaż który zakryje płytkie blizny na przedramieniu i bede mogła się odwołać z tą kategorią E ? jak to wyglada? bo jakby mi zmienili ta kategorie na wyższą to bede mogła starac się o przyjęcie do policji jak do wojska mnie nie przyjmą...

kategoria E odwołanie

#2
Przykro mi, ale kategorii zdrowia E, oznaczającej trwałą i całkowitą niezdolność do służby wojskowej, nie da się zmienić. Owszem, przysługiwało Ci prawo wniesienia odwołania od orzeczenia komisji lekarskiej, ale tylko w okresie 14 dni od dnia jego doręczenia. Po upływie tego czasu stało się ono ostateczne i prawomocne.
Natomiast wojskowa kategoria zdrowia E, w przypadku kobiety, nie stoi na przeszkodzie ubieganiu się o przyjęcie do Policji, gdyż orzekanie w sprawie zdolności do służby w tej formacji odbywa się na podstawie odrębnych przepisów.
cron