Wojsko a stan zdrowia

Wojsko a stan zdrowia

#1
Witam mam 18 lat i po skończeniu technikum chcę spróbować swoich sił w wojsku takie marzenie od dzieciaka jednak jest pewien mały problem komisje wojskową miałem w czerwcu ogólnie otrzymałem kategorie B głównym powodem jest moja Przewlekła choroba nerek chociaż jestem sprawny fizycznie uprawiam sport i w żadnym stopniu mi to nie uniemożliwia służby jednak po rozmowie z komisją sie dowiedziałem że boją sie przyjmować takich kandydatów bo były problemy że wyłudzali rente że niby wojsko popsuło im nerki itd niby dostałem 9 miesiecy na zebranie papierów ale na NFZ specjalistyczne badania typu biopsja itd trwają jednak dłużej czy istnieje jak szansa żeby to obejść nie sądzę żeby prawnie była by jakaś możliwość np zrzeknięcia sie renty jesli nerki mi padną czy coś jest jakaś szansa żeby to obejść?

Wojsko a stan zdrowia

#2
Nie, nie ma żadnych obejść. Skoro na kwalifikacji wojskowej otrzymałeś kategorię zdrowia B, to masz jeszcze szansę na kat. A, oznaczającą zdolność do niezawodowej służby wojskowej. Natomiast jeśli myślisz także o zawodowej służbie wojskowej, to wiedz, że jakakolwiek choroba nerek dyskwalifikuje Cię jako kandydata na zawodowca.
cron