Przeniesienie

Przeniesienie

#1
Witam, chciałbym dowiedzieć się czy jest jakaś szansa na przeniesienie się w garnizonie w którym służę. Składałem dwa razy wniosek o przeniesienie służbowe na inny etat. Oba zostały odrzucone przez D-cę jw. W drugim wniosku odmowa argumentowana była tym że, jestem docelowo szkolony na etat w którym służę. Moje pytanie brzmi: do kogo mogę się udać i opowiedzieć o powodach moich prób przeniesienia na inne stanowisko służbowe?

Przeniesienie

#2
1) Doprecyzuj to "przeniesienie się w garnizonie w którym służę". Czy chodzi o przeniesienie na inne stanowisko w tej samej, czy w innej JW tego samego garnizonu?
2) Czy chodzi o przeniesienie na stanowisko o tej samej, czy innej specjalności wojskowej? Jeśli innej, to czy posiadasz kwalifikacje do jego zajmowania?
3) Czy od poprzednich decyzji d-cy JW składałeś odwołanie?

Przeniesienie

#3
Ok, przepraszam za nieścisłości.
1) Tak. Chodzi o przeniesienie na inne stanowisko w tej samej JW w tym samym garnizonie.
2) Chodzi o przeniesienie na stanowisko z inną specjalnością niż tą na której jestem obecnie.
3) Po otrzymaniu decyzji, pytałem żołnierza który mi to pokazywał czy mogę złożyć odwołanie od braku zgody na przeniesienie. Odpowiedź była prześmiewcza i krótka "nie"

Przeniesienie

#4
Rzeczywiście, od decyzji w sprawie przeniesienia na inne stanowisko, jeżeli wiązałoby się to ze zmianą korpusu osobowego (dwie pierwsze cyfry SW) lub grupy osobowej (litera pośrodku SW), odwołanie nie przysługuje.
Pdst.: art. 122 ust. 2 pkt 2 ustawy o obronie Ojczyzny.

Wobec tego nie widzę możliwości dalszego działania w tej sprawie. Jedyne co możesz zrobić, to czekać na sprzyjającą koniunkturę albo zwolnić się i w miarę możliwości przyjąć ponownie, już na odpowiadające Ci stanowisko, niekoniecznie w tej samej JW.
cron