Powrót do zawodowej służby

Witam. Jestem podoficerem rezerwy od ok 2 lat, od ponad roku staram się o powrót do zawodowej służby. Tu zaczyna się mój problem - gdy jednostka do której się ubiegam wysłała pismo do Departamentu Kadr z prośbą o wydanie zaświadczenia - moja kandydatura ( jak i kandydatura pozostałych 10 rezerwistów z różnych jednostek - morskich, lądowych a nawet specjalnych) została odrzucona. Jakoś ciężko jest mi się porozumieć z paniami sekretarkami odbierającymi telefony do Departamentu aby zrozumiały powagę sytuacji i zazwyczaj nic tych rozmów nie wynika. Dlatego zwracam się z prośbą - czy orientuje się ktoś na forum jaka może być przyczyna odrzucenia 11 wniosków, czy jest to jakaś zmiana w prawie że żołnierze rezerwy nie mogą wstąpić ponownie do wojska, czy było to tylko jednorazowe? Za jakiekolwiek informacje dziękuję.
K.

Re: Powrót do zawodowej służby

U mnie była podobna sytuacja, ale pewnie nie identyczna. Ja starałem się dostać do wojska jako kapral rezerwy i również otrzymałem rozkaz odmowny. Są małe szanse, że mi się uda bo wojsko ma dużo swoich starszych rezerwowych po kursach na kaprali i w pierwszej kolejności ich awansują.

Re: Powrót do zawodowej służby

Daris pisze:U mnie była podobna sytuacja, ale pewnie nie identyczna. Ja starałem się dostać do wojska jako kapral rezerwy i również otrzymałem rozkaz odmowny. Są małe szanse, że mi się uda bo wojsko ma dużo swoich starszych rezerwowych po kursach na kaprali i w pierwszej kolejności ich awansują.
Nie jest tak do końca, obecnie do etatu jest przypisany stopień. Jest etat na kaprala to dopiero wysyłają na kurs. Inna sprawa to taka, że do pracy w wojsku jest tylu chętnych że można przebierać jak w przysłowiowych ulęgałkach.