Zdjęcia satelitarne ciekawych miejsc

Zdjęcia satelitarne ciekawych miejsc

#192
Witam,

Ostatnio poszukując jednostki PGWAR k. Dobrowa na geoportalu zauwazyłem że na południe od Dobrowa istnieje wycięty biały czworokąt. (Gdzieś na internecie czytałem, że na terenach tej jednostki powstały więzienia, to w obecnych czasach nawet to byłoby okryte tajemnicą?) Czy ktoś może potwierdzić że tam była ta jednostka? Jeszcze jedno; czy może ktos dysponuje zdjęciem satelitarnym tej jednostki?
Z góry dziękuję,
Paweł

Zdjęcia satelitarne ciekawych miejsc

#193
Cześć Paweł.

Potwierdzam. Tam była PRTB w Dobrowie. Ja również nie dysponuję zdjęciami tego terenu. Jeden z moich znajomych, być może będzie miał dostęp do wszystkich zdjęć na Google Earth. Potrzebny jest klucz do pełnej wersji. Pożyjemy, zobaczymy.

Pozdrawiam,
Radek

Zdjęcia satelitarne ciekawych miejsc

#196
Cześć Radek !

Dzięki za wyjaśnienie.
Kilka kilometrów na NW od Podborska w lesie znajdują sie jakieś magazyny.
Dotychczas sądziłem, że to właśnie PRTB.
Czy wiesz może co to za magazyny ?.
Serdecznie pozdrawiam.
K. P.

Zdjęcia satelitarne ciekawych miejsc

#197
Przypuszczam, że może chodzić o skład amunicji 193 pułku artylerii samobieżnej Gwardii z Białogardu. Jeżeli możesz, napisz współrzędne, wtedy będę mógł potwierdzić lub zaprzeczyć.

Pozdrawiam serdecznie,
Radek

Zdjęcia satelitarne ciekawych miejsc

#198

Współrzędnych nie mogę podać bo nie wiem jak je w Geoportalu namierzyć.
A po drugie to dzisiaj Geoportal chodzi bardzo wolno.
Interesuje mnie obiekt około 1 km prosto na wschód od m. Kłępino Białogardzkie.
Zaraz na początku lasu. Obiekt dobrze widoczny w kształcie prostokata.
Do obiektu tego prowadzi bocznica kolejowa.
K. P.

Zdjęcia satelitarne ciekawych miejsc

#199
Dziękuję, to mi wystarczy. Jest tak jak napisałem. Skład amunicji artylerzystów-gwardzistów z Białogardu. Tylko o bocznicy nic mi nie wiadomo, tory niedaleko rzeczywiście przebiegają...

Radek

Zdjęcia satelitarne ciekawych miejsc

#200
Dzięki za informację.
Wyprowadziłeś mnie z błędu.
Tak przy okazji. Czy zlokalizowałeś może SD w m. Łęgi k. Połczyna Zdroju. Bliższe dane o tym obiekcie:
http://www.amw.com.pl/estate_lists_info ... ist_id=726
Wydaje mi się , że jest to obiekt około 2 km na zachód od m. Łęgi położony w polach ( około 300 m od drogi ) , obszar w kształcie kwadratu .
Natomiast na stronie:
http://www.wzipoznan.pl/cutenews/pomiary/siwz.doc
- bardzo ciekawe zestawienie sprzętu m. in. krt w Starej Łubince, Wyciążkowie k. Leszna oraz dr w Poznaniu i okolicach.
K. P.