Prawo do emerytury po 15 latach

Prawo do emerytury po 15 latach

#1
Dzień dobry. W styczniu 2008 roku poszedłem do zasadniczej służby wojskowej po 9 miesiącach zostałem żołnierzem nadterminowym następnie w grudniu 2009 podpisałem pierwszy kontrakt na żołnierza zawodowego i służbę zawodową pełniłem nieprzerwanie do października 2016. W 2016 złożyłem wypowiedzenie i odszedłem z wojska z przyczyn zdrowotnych. W kwietniu 2023 przyjąłem się do dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej i po trzech miesiącach zostałem żołnierzem zawodowym do dnia dzisiejszego. Dzis mam 10 lat wyslugiMam pytanie odnośnie emerytury i odprawy mieszkaniowej. Jak jest to liczone w moim przypadku? Czy mam prawo do wcześniejszej emerytury po 15 latach wyslugi czyli za około 5 lat , czy jestem na nowych zasadach i muszę przesluzyc 25 łącznie(jeszcze 15 lat). I jak jest z odprawą mieszkaniową? Po 15 latach czy po 25 i czy do odprawy mieszkaniowej liczy się wysługa czy tylko służba zawodowa. Pytam ponieważ byłem przekonany że jeżeli podpisałem kontrakt na żołnierza zawodowego przed 1.01.2013 to obowiązują mnie stare zasady czyli 15 lat. W sztabie brygady mówią mi co innego że przerwałem ciągłość służby i że lata wyslugi mi się liczą jednak aby nabyć prawa emerytalne muszę przesluzyc minimum 25 lał. Proszę o dpowiedz. Pozdrawiam