To już 20 lat... ale na tym nie koniec

To już 20 lat... ale na tym nie koniec

#1
Drodzy Użytkownicy,

Gdy piszę te słowa, mija 20. rocznica założenia Profesjonalnego Forum Militarnego, które początkowo było znane jako Forum Bezpieczeństwo. Być może pamiętacie ten widok i tamte długie dyskusje...

bezpieczenstwo.png

Były to zupełnie inne czasy, czasy wydawałoby się końca historii, dywidendy pokoju, z jednym amerykańskim hegemonem. Wtedy hasła wzmacniania obronności państwa polskiego nie znajdowały społecznej aprobaty, a programy modernizacji technicznej często nie doczekiwały szczęśliwej realizacji. Wojsko Polskie było natomiast redukowane do poziomu armii z przeznaczeniem na zagraniczne misje stabilizacyjne. Dopiero zaczynała się pierwsza zmiana PKW Irak, która potem zapoczątkowała zmiany wynikające ze zderzenia wojska z bojową rzeczywistością. Co się działo dalej, sami dobrze wiecie...

W tamtym momencie, tworząc Forum, postanowiłem oddać głos Użytkownikom macierzystej strony Serwis-militarny.net, a samemu usunąć się w cień, chyląc czoło przed Waszą wiedzą. Skupiłem się tylko na aspektach technicznych: do dzisiaj Forum zdążyło 2 razy zmienić formułę, szatę graficzną i w związku z tym nazwę, a obecna odsłona jest cały czas rozwijana i jeszcze nie osiągnęła poziomu docelowego.

No właśnie, ostatni rok to okres tak dużych zmian, jakie nie miały nigdy miejsca od czasu założenia Forum. Zapewne część z nich zauważyłeś. Jest to już kilkaset większych lub mniejszych poprawek! Oprócz stworzenia aplikacji mobilnej, która była dla mnie priorytetem, skupiłem się na zmianach, które ułatwiają codzienne korzystanie z Forum. Listę najważniejszych usprawnień możesz zobaczyć tutaj: https://www.serwis-militarny.net/zalozenie-konta

Właśnie od tamtego roku mam wizję stworzenia ambitnego i nowoczesnego portalu militarnego. Pierwszy krok, który jest bliski ukończenia, polega na udostępnieniu nowoczesnej platformy dyskusyjnej, która zrobi dobre pierwsze wrażenie. Dopiero wtedy będę mógł zaprosić byłych i nowych użytkowników, ale mądrze i stopniowo, żeby nie wprowadzać nic nie wnoszących dyskusji. Forum ma bowiem pozostać profesjonalne.

Następnie myślę o dodaniu działu z blogami na dłuższe artykuły użytkowników. Sam też chciałbym zacząć pisać artykuły z analizami bieżącej sytuacji. Jak widać to plan na kilka lat...

Do realizacji tej wizji potrzebuję Twojej pomocy finansowej. Forum powstało z pasji, za jego pośrednictwem oddaję Ci swój czas i swoje najlepsze kompetencje, budując miejsce, do którego chętnie się wraca. Dodatkowo, ponoszę też koszty finansowe, np. na utrzymanie serwera, na którym pracuje Forum. A na ten moment nie ma płatnego dostępu, ponieważ zrobienie tego mechanizmu wymaga sporej ilości czasu, który wolałem poświęcić np. na rozwój aplikacji na telefon, z której mam nadzieję jesteś zadowolony. I szczerze mówiąc wolałbym, żeby nikt nie czuł się przymuszony do wspierania. Zwróć również uwagę, że nie ma nigdzie męczących reklam, którymi są przeładowane inne strony, na które wchodzisz.

Dlatego proszę Cię o pomoc. Możesz wesprzeć tę inicjatywę wysyłając przelew lub definiując zlecenie stałe na moje firmowe konto:

50 1240 2702 1111 0011 1437 7277

z opcjonalnymi danymi adresowymi:
Grzegorz Prasał
ul. Sosnkowskiego 37/7
05-300 Mińsk Mazowiecki

W tytule wpisując:
Darowizna na serwis-militarny.net

Dodatkowo w tytule możesz podać Twój login, żebym mógł rozpoznać swojego Patrona i jeśli chcesz, oznaczyć to na Twoim profilu.

To nie jedyny sposób, za pomocą którego możesz przesłać darowiznę. Może to być też PayPal (adres do wpłat g.prasal@serwis-militarny.net). Jeśli potrzebujesz innego kanału, bo może np. jesteś z zagranicy, to napisz do mnie na ten właśnie e-mail, a zaktualizuję wtedy powyższą listę o rachunek w Twojej walucie.

Możesz też pomóc na inne sposoby:

  • Powiadamiając swoich znajomych prywatnie lub na mediach społecznościowych, że to Forum rusza w nowej odsłonie
  • Zgłaszając do mnie wszystkie napotkane błędy lub niedogodności
  • Powiadamiając mnie o chęci opublikowania swojego artykułu (preferowane tematy współczesne), do którego przygotuję specjalne miejsce. Możemy też przygotować sekcję, gdzie będzie informacja o Tobie. Czyli powrót w nowej odsłonie dawnego działu "Opinie"

Życzę Ci miłego korzystania z Forum w oczekiwaniu na następną okrągłą rocznicę.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

To już 20 lat...

#2
Fantastyczne Forum! Pamiętam początki było super!
Przelew poszedł.

To już 20 lat...

#3
Dziękuję bardzo, przelew już doszedł. Tak, pamiętam nasze pierwsze dyskusje 😀 Mam nadzieję, że niedługo rozkręcimy je na nowo.

To już 20 lat... ale na tym nie koniec

#4
Serdeczne dziękuję za dotychczasowe wpłaty. Dodam, że zmiany dotyczą m.in. większej ochrony prywatności. Mianowicie Wasze nazwiska mogą przeglądać tylko osoby zalogowane na forum. W związku z tym nie widzą nazwisk ani osoby z zewnątrz, ani boty skanujące do wyszukiwarek. Po drugie, nie ma żadnych skryptów śledzących z zewnętrznych usług, których jest pełno na innych stronach, chyba że świadomie je włączycie na czas oglądania załączonych filmów na YouTube. Poprawiony został też czas wysyłania wiadomości. Kiedyś forum wisiało oczekując na rezultat, teraz dzieje się to prawie natychmiastowo.

To już 20 lat... ale na tym nie koniec

#5
Przepraszam za niedostępność forum w dniu dzisiejszym i pewnie wczoraj też. Miały miejsce przenosiny na szybszy serwer i w związku z tym pojawiły się problemy. Czasem informacja o problemie dociera do mnie z opóźnieniem, więc jeśli w przyszłości zauważycie coś niepokojącego lub niedziałającego, to proszę o kontakt. Wtedy będę mógł szybciej zareagować. Proszę też o wpłaty (szczegóły w pierwszej wiadomości). Tym razem trzeba pokryć koszty właśnie serwera w wysokości 300 zł.
cron