Przejście z WOT na żołnierza zawodowego.

Przejście z WOT na żołnierza zawodowego.

#1
Jeżeli Twoim celem jest wstąpienie do zawodowej służby wojskowej, to obrałeś złą drogę. Jako żołnierz OT będziesz mógł zostać zawodowcem dopiero po 2 latach tej służby. Nawet jeśli zwolnisz się z WOT wcześniej, to i tak, pomimo złożenia przysięgi wojskowej, nie będziesz mógł być powołany do służby zawodowej, gdyż nie będziesz spełniał warunku odbycia co najmniej szkolenia podstawowego w ramach dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej.
Dlatego radzę starać się jednak o ponownie powołanie do DZSW i odbyć pełne szkolenie podstawowe.

Przejście z WOT na żołnierza zawodowego.

#3
Zadałeś pytanie o możliwość przejścia z WOT, a ściślej z TSW, do służby zawodowej i na to pytanie udzieliłem odpowiedzi. Gdybyś zapytał o możliwość przejścia do zawodowej służby wojskowej ze szkolenia specjalistycznego odbywanego w ramach DZSW, powiedziałbym Ci to samo, co powiedziały WCR i CWCR.
Jednakże droga do zawodowstwa, którą Ci doradzałem, jest krótsza, prostsza i chyba pewniejsza od tej opisanej przez Ciebie powyżej. Ale wybór oczywiście należy do Ciebie, życzę powodzenia.

Przejście z WOT na żołnierza zawodowego.

#4
Zolnierz TSW może zostać Żołnierzem zawodowym WOT jeśli wysluzy 2 lata i zda kwalifikacje zawodowe w swojej jednostce ale kwalifikacje są dla podoficerow młodszych i czasami dla szer. Ale kierowców. Zajmują braki. Takie kwalifikacje zależne są od brygady i regionu. Ja po 2 latach zostałam zawodowym opinia 5 i ocena z wf 5 plus dodatkowo trzeba się udzielać działać i zgłaszać czyli powoływać się na co dzień.
cron