Zapytanie odnośnie WOT

Zapytanie odnośnie WOT

#1
Jeśli jestem studentem mieszkającym w Olsztynie i uczącym się stacjonarnie ale nie zameldowanym w Olsztynie czy mogę złożyć papiery do WOT w Olsztynie, czy w miejscowości gdzie jestem zameldowany? I czy jest możliwość odbycia szkolenia w trybie weekendowym?

Zapytanie odnośnie WOT

#2
O ile wiem to decyduje miejsce zameldowania, ale mogę się mylić. Mój syn jest żołnierzem WOT i należy do jednostki w Słupsku choć ma bliżej do Malborka a my mieszkamy pod Gdańskiem. Jego dziewczyna pochodzi z Suwałk ale studiuje w Gdyni i należy do jednostki Suwalskiej. Najlepiej zapytać się w WKU w Olsztynie. Co do szkolenia to trwa dwa tygodnie i kończy się przysięgą, a tego chyba nie da się zrobić na "raty"

Zapytanie odnośnie WOT

#3
Witam. Mam pytanie odnośnie badań lekarskich do wojska. do Wot. Mam je w kwietniu, ale nie wiem czy wgl się tam stawić, ponieważ mam zeza. co prawda nie rzuca się mocno ale okulary noszę. No na zdrowy rozum, z zezem strzelać to jakby sobie w kolano . choć kiedyś w liceum chodziłam na strzelnicę i całkiem dobrze mi szło, celowałam zawsze milimetr na lewo i w zawodach nawet dobre miejsca zajmowałam. No ale koniec zartow. soczewki mogę założyć, czy lekarze od razu wykumają podstęp?