MiG-29 dla Ukrainy

Przekazania nie będzie, w Pentagonie już ogłosili (nie my o tym decydujemy). Zamykamy temat podrzucenia gorącego kartofla naszym "sojusznikom" z USA. Napisałbym więcej, ale ktoś może to uznać za szerzenie defetyzmu. Przypomnijcie sobie tylko słowa Sikorskiego na temat NATO, te z podsłuchów. To tyle w tym temacie.

MiG-29 dla Ukrainy

Dziwi mnie założenie takiego wątku na tym forum.
Rozumiem że Tusk z Komorowskim, a ogólnie totalna opozycja lepiej by się sprawdziła w obecnej sytuacji? Wszak polski pilot to poleci walczyć nawet na drzwiach od stodoły, a dla tego pierwszego Polska to nienormalność. Pierwsza osoba, która upubliczniła chęć oddania MiG-29 przez Polskę Ukrainie, to był sekretarz stanu USA Antony Blinken. Zrobił to na wspólnej konferencji z naszym ministrem MZ p. Zbigniewem Rauem. Myślę, że Polska w tej sytuacji zachowała się przytomnie, to USA było nieprofesjonalne puszczając parę bez ostatecznych "dyskretnych" ustaleń. I jeszcze jedna uwaga, Polska węgla z Rosji nie sprowadza, robią to firmy prywatne, niektóre z kapitałem mieszanym. Jeśli firmy prywatne mają nie sprowadzać węgla, to lewaki z UE muszą tego importu z Rosji zakazać (sankcje), bo jeśli zrobi to samodzielnie Rząd RP, to wówczas znowu zacznie się krzyk, że Polska łamie praworządność!
Myślałem że to PROFESJONAlNE forum wojskowe, a tu masz! AMATORSKIE kółko myśli politycznej.

MiG-29 dla Ukrainy

Dziękuję za ten rzeczowy i profesjonalny komentarz Kolegi „Kategoria A”. Nie rozumiem tego, że nie jest ważne, co tu i teraz, tylko to że przez 8 lat, kiedy rządziło PO i PSL …
W USA i Wielkiej Brytanii 100% importu paliw kopalnych realizują firmy prywatne i jakoś to nie przeszkadza we wprowadzaniu ograniczeń.
Myślę, że Kolega dobrze śpi i nie ma na co dzień kontaktu z kobietami i dziećmi z Ukrainy. Ja niestety nie mogę spać, ale to już moja osobista sprawa.
Aby nie wzbudzać niepotrzebnych emocji usuwam swój wpis.

Witold Muszyński

MiG-29 dla Ukrainy

Kolego Witoldzie, nie śpię i ważne jest dla mnie co dzieje się teraz i tu.
USA i WB nie są w UE i mają gdzieś unijne lewactwo, my jesteśmy w UE i podlegamy w niektórych spawach KE
Serdecznie dziękuję za komplement pod moim adresem, jest on uzasadniony, ponieważ mój wpis nie jest nasycony spojrzeniem jednostronnych mediów, nastawionych na walkę z Rządem RP (legalnie wybranego w sposób demokratyczny).
To dziennikarz TVN podczas wspomnianej konferencji prasowej, naciskał na Blinken'a w sprawie MiG 29, inni dziennikarze milczeli w tej sprawie! Również jest to mój ostatni wpis w tym wątku.
Proszę kolegę na przyszłość nie zgadywać co adwersarz ma myśli, co robi, i jak odczuwa obecną sytuację. Bo tego nikt nie wie, lepiej się trzymać faktów.
Pozdrawiam