Pytanie dotyczące służby przygotowawczej

Pytanie dotyczące służby przygotowawczej

#1
Witajcie mam pytanie dotyczące służby przygotowawczej, mianowicie chciałbym wstąpić do wojska ale najpierw trzeba przejść służbe przygotowawczą. Chodzi mi dokładnie o to czy Panowie wiecie może jakie wynagrodzenie się dostaje w służbie przygotowawczej w korpusie szeregowych a dokładniej chodzi mi o kontekst jako ,,jedyny żywiciel rodziny" ile się dokładnie dostaje i wg bo ogólnie ma umowe o pracę żonę dziecko wynajmuje mieszkanie i nie chciałbym zostawić rodziny bez grosza. Mógłby ktoś mi to opisac :?:

Re: Pytanie dotyczące służby przygotowawczej

#3
Na rękę dla elewa, czyli kandydata do służby zawodowej w korpusie szeregowych w 2014r. wychodziło 704zł (o ile pamięć mnie nie myli) plus jest przepis o którym rzadko się mówi, dla osób z rodziną jest dodatek na żonę/męża jeżeli nie pracuje, albo pracuje i nie osiąga konkretnego progu. Sam nie orientowałem się w temacie będąc kawalerem, ale zainteresowani kontaktowali się w tej sprawie z radcą prawnym jednostki w której odbywali służbę przygotowawczą. Otrzymuję się wtedy wyrównanie do konkretnej kwoty.