Wojska obserwacyjno- meldunkowe

#1
Organizacja jednostek obserwcyjno-melduknkowych na przełomie lat 1952/3



[u][b]8 samodzielny pułk obserwacyjno-meldunkowy (spobsmeld) Bydgoszcz.[/b][/u]



[u]1 kompania obserwacyjno-meldunkowa (kobsmeld) Olsztyn w składzie n/w posterunków:[/u]

046 Wojmany

047 Pieszkowo

048 Lidzbark W.

049 Radostowo

050 Tuławki

051 Sząbruk

052 Biesal

053 Idzbark

054 Tyrowo

055 Fredonowy

056 Olbrachtowo

057 Siemiany

058 Stańkowo

059 Licze

060 Kwidzyń



[u]2 kobsmeld Szczecin[/u]

031 Stomino 032 Skoszewo

033 Kopice

034 Trzebierz

035 Łanowo

036 Dąbie

037 Dolne Sioło

038 Gryfino

040 Krzywin

041 Chojna

042 Gołków

043 Mieszkowice

044 Namyślin

045 Drzewice



[u]3 kobsmeld Gdynia-Orłowo[/u]

001 Piaski

002 Krynica M

003 Sztutowo

004 Jantar

005 Orlinki

006 Orłowo

007 Babie Doły

008 Jurata

009 Chałupy

010 Karwia

011 Lubiatowo

012 Łeba

013 Izbica

014 Rowy

015 Poddąbie



[u]4 kobsmeld Wałcz[/u]

076 Ciemino

077 Łubowo

078 Czaplinek

079 Bobrowo

080 Sławno

081 St. Studnica

082 Kalisz P

083 Drawno

084 Brzeziny

085 Staszyce

086 Ogardy

087 Strzelce Kr.

088 Górki

089 Santok

090 Murzynowo



[u]5 kobsmeld Mrzeżyno[/u]

016 Palczewice

017 Królewo

018 Dąbki

019 Łazy

020 [color=#FF0000]?[/color]

021 Unieście

022 Ustronie

023 Kołobrzeg

024 Dźwirzyno

025 Mrzeżyno

026 Włodarka

027 Pobierowo

028 Chynowo ?

029 Danogród

030 Lubin



[u]6 kobsmeld Chojnice[/u]

061 Tynawa

062 N. Cerkiew

063 Jabłowo

064 Miradowo

065 Palbin

066 Przytarnia

067 Trzebież

068 Bukówka

069 [color=#FF0000]?[/color]

070 Lipnica

071 St. Brda

072 Kaczała

073 Pieniężnica

074 Dołgie

075 Szczecinek





[u]7 kompania radiotechniczna (krt) Babie Doły[/u]

- 101 RPT Dabie Doły



8 krt Duninowo

- 102 RPT Duninowo



[u]9 krt Chynowo[/u]

- 103 RPT Chynowo



[u]10 krt Chojnice[/u]

- 104 RPT Grudziądz

- 105 RPT Chojnice

- 106 RPT Wałcz





[b][u]25 batalion obserwacyjno-meldunkowy (bobsmeld) Kraków-Rakowice.[/u][/b]



[u]1 kobsmeld Kożle[/u]

310 Biernatów

311 Równe

312 Zalesie

313 Lubotyń

314 Kornice

315 Bujanów

316 Kobyla

317 Gdów

318 Tyczonka

319 Skoczów

320 Ustroń



[u]2 kobsmeld Pszczyna[/u]

321 Wisła

322 Przysłop

323 Sopotnia

324 Bystra

325 Kiczory

326 Orawka

327 Witów

328 Zakopane

329 [color=#FF0000]?[/color]

330 [color=#FF0000]?[/color]



[u]3 kobsmeld Nowy Targ[/u]

321 Lapsze

322 Niedzica

323 Szczawnica

324 Żeniowska

325Wierzchomla



[u]4 kobsmeld Jasło[/u]

336 Wysowa

337 Konieczna

338 Orzenna

339 Polany

340 Barwinek

341 Wola W.

342 Radoszyce

343 Łupków

344 Maniów

345 Liszna

346 Wetlina

347 Wołosate

348 Smolnik

349 Czarna Dln.

350 Ustrzyki



[b][u]31 bobsmeld Leszno[/u][/b]



[u]1 kobsmeld Szczecin (dawna 2 kobsmeld z 49 bobsmeld)[/u]

[color=#FF0000]?[/color] (Sutomino - Drzewce)



[u]2 kobsmeld Krosno Odrz.[/u]

[color=#FF0000]? [/color](Żabice - Bielawa Dln.)



[u]3 kobsmeld Wroclaw[/u]

[color=#FF0000]?[/color] (Dłużyna - Paczków)





[b][u]5 samodzielna kompania obserwacyjno-meldunkowa (sk obsmeld) Warszawa[/u][/b]



[color=#FF0000]?[/color]





Proszę o poprawki i uzupełnienia.