Wymagania na studia wojskowe

Wymagania na studia wojskowe

#1
Witam serdecznie. Po ukończeniu technikum chciałbym udać się na studia oficerskie (WSOWL), wiem że przeprowadzany jest tam egzamin sprawnościowy z pływania. Ja niestety pływać nie potrafię (chociaż staram się uczyć), więc stąd moje pytanie: czy jeżeli osoba chcąca dostać się do WSOWL nie potrafi pływać to jest skreślana już na początku?

Pozdrawiam.

Re: Wymagania na studia wojskowe

#2
Panie Przemysławie, z przykrością muszę stwierdzić, że moim skromnym zdaniem owszem, skreśla to Pana. Wiem to z doświadczenia, bo kolega miał taki sam problem i zrezygnował.

Re: Wymagania na studia wojskowe

#3
Pływanie jest jedną z częśc testu sprawnościowego, który jest skladową do przyjecia/nie przyjecia na studia. Nie jestem pewna czy wszystkie uczelnie mają te same progi i testy, ale we wrocławskiej WSOWL na pewno jest do przepłynięcia 50 m, wiec w takim wypadku brak umiejętnosci pływania skreśla Cię z rekrutacji.
warszawa apartament

Re: Wymagania na studia wojskowe

#4
Jeśli Pana to interesuję, to na Wojskowej Akademii Technicznej nie ma pływania na teście sprawnościowym 😀
Może warto tam popatrzeć 😀

Re: Wymagania na studia wojskowe

#5
Fakt, że nie ma pływania sprawił, że... cóż, swego czasu prawie umarłam ze szczęścia. Teraz na szczęście już pływam.