Kariera wojskowa

Kariera wojskowa

#1
Witam, za rok matura, studia i chec zostania komandosem w GROM-ie. Moje pytanie brzmi czy po ukończeniu studiów (mgr inż) jest jakis prosty sposob aby uzyskac zdolnosc wojskowa, aby podjac sie selekcji.

Re: Kariera wojskowa

#2
Witam, również się przyłączam do pytania, bo też mi taka kariera przeszła przez myśl😀

Re: Kariera wojskowa

#3
Nie ma prostego sposobu. Wojska specjalne to nie NSR.
W tym roku uruchomiono szkokenie dla cywili którzy by chcieli dostać się do wojsk specjalnych.
Kurs odbywa się w ośrodku szkolenia przy JWK Lubliniec. Wsześniej trzeba przejść kwalifikacje na kurs.
Po ukończeniu kursu odbywa się służbę najprawdopodobniej w JW Agat w stopniu szeregowego w pododdziale zabezpieczenia. Potem gdy taki żołnierz się sprawdzi jest kierowany do SPWL w Poznaniu. I potem jest kierowany do pododdziału bojowego. Tak więc nie ma prostego sposobu. Trzeba być po prostu wytrwałym w dążeniu do celu.

Re: Kariera wojskowa

#4
GROM to elitarna jednostka, coś jak Navy Seals w USA. Więc na pewno dostać się do niej nie jest łatwo.

Re: Kariera wojskowa

#5
Co to znaczy 'prosty sposób'? Nie wierzę w to, co czytam :P ja mam po prostu pozytywne nastawienie i uparcie dążę do celu - chcę za wszelką cenę rozkręcić swoją działalność w branży wojskowej. Rozwijam się pod tym względem jak mogę, pierwszy krok to właśnie liceum wojskowe Konarskiego w Warszawie. Jak narazie czuję, że jest ostro, ale jestem zadowolony i patrzę z głową do góry w przyszłość 😉