JW 1300 - 49.Pułk Śmigłowców Bojowych

#1
Witam,Ponieważ z dniem 31.12.2011 roku 49.Pułk Śmigłowców Bojowych przestanie istnieć i przeformowuje się w nową jednostkę - mianowicie 49.Bazę Lotniczą, chciałbym uporządkować kilka informacji nt. pułku i zapytać o kilka faktów.Zarządzenie Szefa SG Nr 0168/Org. z dnia 8.11.1967 roku mówi o sformowaniu 49.Pułku Śmigłowców z m.p. Pruszcz Gdański , jednostka formowana na bazie 25.Pułku Lotnictwa Myśliwskiego.Pytania:

- Czy po sformowaniu jednostka podlegała pod Lotnictwo Operacyjne ?

- Wg jakiego etatu sformowano 49.pś ?

- Z dniem 1.07.1971 roku pułk przeformowano z jednoczesnym przemianowaniem na 49.Pułk Lotnictwa Wojsk Lądowych i przekazano w podporządkowanie Lotnictwa Wojsk Lądowych, czy macie Panowie może nr dokumentów sankcjonujących te zmiany ?

- W kilku miejscach wspomina się o zamiejscowych pododdziałach pułku, np. kluczu śmigłowców w Choszcznie, gdzie pułk miał takie jednostki i w jakich latach one funkcjonowały?

- Kiedy pułk wszedł w bezpośrednie podporządkowanie Dowództwa Wojsk Lądowych i czy funkcjonował w strukturach KZ przed przejściem pod DWLąd ?

- W roku 1981 po przyjęciu klucza śmigłowców szturmowych z 37.pśtr wyposażonego w Mi-24D jednostkę przemianowano i przeformowano w 49.Pułk Śmigłowców Bojowych, czy zna może ktoś nr i datę dokumentu to sankcjonującego ?To tak na początek, może w trakcie dyskusji przyjdą mi do głowy kolejne pytania.
pozdrawiam Jacek
http://www.jednostki-wojskowe.pl

Ten temat ma 6 odpowiedzi. Ponieważ jest to wątek archiwalny, dostęp do niego niedługo będzie płatny.

Zarejestruj się Zaloguj się