Przeniesienie na szkoleniu specjalistycznym

Przeniesienie na szkoleniu specjalistycznym

#1
Dzień dobry mam pytanie czy istnieje możliwość przeniesienia się na szkoleniu specjalistycznym do innej jednostki , a jak jest możliwość to jak to wygląda, jeszce jedna kwestia jest taka że już jestem po rwkl i poszły dokumenty do generała na zawodowego.

Przeniesienie na szkoleniu specjalistycznym

#2
Tak, istnieje możliwość przeniesienia żołnierza odbywającego szkolenie specjalistyczne w ramach DZSW do innej jednostki wojskowej. Należy złożyć do dowódcy obecnej JW wniosek o przeniesienie. Dowódca opiniuje ten wniosek (wyraża swoje stanowisko w sprawie) i przesyła go do dowódcy jednostki wskazanej we wniosku. W przypadku zgody obydwu dowódców, przeniesienie następuje na zasadzie porozumienia tych dowódców.
Natomiast nie rozumiem, jaki miałby być sens tych przenosin, skoro lada chwila masz być powołany do służby zawodowej? Wniosek o powołanie dotyczy której JW?

Przeniesienie na szkoleniu specjalistycznym

#3
Wniosek o powołanie dotyczy tej jednostki w której jestem obecnie, ale widzę większy potencjał i możliwości rozwoju w drugiej do której chciał bym się przenieść.

Przeniesienie na szkoleniu specjalistycznym

#4
W takim razie ewentualne przeniesienie do innej JW nic Ci nie da.

Należałoby wycofać wniosek o powołanie do zawodowej służby wojskowej, przesłany do dowódcy obecnej JW. Można to zrobić składając odpowiednie oświadczenie.

Jednocześnie (albo później) trzeba by złożyć nowy wniosek - o zmianę rodzaju czynnej służby wojskowej z dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej na zawodową służbę wojskową, wskazując JW, w której chciałbyś tę służbę pełnić. Wniosek ten składa się do szefa WCR za pośrednictwem dowódcy obecnej JW. Dla jasności dobrze byłoby w tym wniosku powołać się na art. 145 ustawy o obronie Ojczyzny, tj. przepis, który taką możliwość daje.

Jest jeszcze inna droga, gdyby ta wyżej opisana zawiodła. Można się zwolnić z DZSW, a następnie, już jako cywil, ubiegać się o powołanie do zawodowej służby wojskowej do wybranej JW.

Przeniesienie na szkoleniu specjalistycznym

#5
Za szybko zdecydowałem się na tego zawodowego nie było czasu dobrze się zastanowić, ciekawe jak oni teraz do tego się odniosą jak zdecyduje się na wycofanie wniosku.
Dziękuję za odpowiedzi , są bardzo pomocne.