Pojawiła się nowa książka "Polskie wojska operacyjne w Układzie Warszawskim" IPN

Pojawiła się nowa książka "Polskie wojska operacyjne w Układzie Warszawskim" IPN

#11
Za wszystkie recenzje bardzo dziękuję.
Struktur i stanów uzbrojenia faktycznie brak. Wiedza o tym zmniejszyła moje oczekiwania i poprawiła odbiór książki. Kupiłem, żeby wzbogacić swoją wiedzę ogólną. Z tego punktu widzenia jestem zadowolony.
Cały czas mam nadzieję, że Pan Prof. Jerzy Kajetanowicz popełni II część o wojskach lądowych SZ PRL po 1965 r.
Ostatnio zmieniony 08 sie 2022, 17:26 przez Piotr, łącznie zmieniany 2 razy.

Pojawiła się nowa książka "Polskie wojska operacyjne w Układzie Warszawskim" IPN

#12
Książka o polskich wojskach lądowych w l. 1945-1960 powstała w ramach projektu badawczego, który miał pełne finansowanie z funduszy MON. Obecnie Narodowe Centrum Nauki i MON nie jest zainteresowane finansowaniem takiej problematyki. Chyba że znajdzie się ktoś kto będzie chciał napisać doktorat na taki temat to sfinansuje to uczelnia, w której podejmie studia z historii.

Pojawiła się nowa książka "Polskie wojska operacyjne w Układzie Warszawskim" IPN

#16
Po przejrzeniu - książka bardzo interesująca, szkoda tylko, że wszystkie mapy w niej zamieszczone nie zostały wydrukowane w formacie takim, jak mapa z 1970 roku, albo nawet 2 razy większym. A najlepiej by było, gdyby te mapy zostały dodane jako załącznik na płycie DVD - tak, jak mapy do wielkiej "cegły" o wojnie z Zakonem Krzyżackim 1409-1411. Wtedy chętni mogliby je sobie wydrukować w dowolnym formacie we własnym zakresie, i korzystać do woli.
Poza tym IMHO najlepiej się to czyta mając pod ręką cykl artykułów Roberta Rochowicza o WP w czasach UW plus zasoby Forum, w tym zestawienia sił wydzielanych na poszczególne lata do ZSZ UW.
Bibliografia wydaje się OK, w tym "Kriegschauplatz Deutschland" Siegfrieda Lautscha.