Wojsko a uzależnienie od alkoholu

Wojsko a uzależnienie od alkoholu

#1
Witam, to mój pierwszy post na tej stronie, mam taki problem, mianowicie gdy miałem 18 lat przebyłem obowiązkową komisję wojskową, uzyskałem kategorie A. jednak w wieku 22 lat, lekarz wystawił mi skierowanie na dzienną terapię uzależnień (w tym przypadku od alkoholu), i widnieje to w rejestrze moich chorób przewlekłych (raz w szpitalu gdy mnie o nie zapytano, powiedziałem że żadnych nie mam zaś lekarka zajrzała w komputer i powiedziała mi że to nie prawda ponieważ widzi u mnie uzależnienie od alkoholu).Chciałbym się więc dowiedzieć czy to już mnie automatycznie dyskwalifikuje z wojska czy może to że już wcześniej dostałem kategorie A już wystarcza a odbyta terapia nie ma nic do rzeczy, a może w WKU nie mają wglądu do tego rejestru i sprawdzają to na podstawie rozmowy z psychiatrą ? Proszę pomóżcie.

Wojsko a uzależnienie od alkoholu

#2
Teoretycznie informacje o chorobach nie są jawne, ale .., no właśnie, byłeś uzależniony i teoretycznie łatwiej będzie tobie wrócić do nałogu niż osobie która nie była uzależniona. Po co armia ma mieć problem, gdybyś uzależnił się w armii to co innego.