Ćwiczenia rezerwy

Ćwiczenia rezerwy

#1
Sprawa wygląda tak, że ukończyłem szkolenie dla studentów w ramach Legii Akademickiej, gdzie dostałem stopień kaprala po 6 tygodniach od rozpoczęcia kursu. Do tej pory nie byłem powoływany na ćwiczenia rezerwy ze względu na studia dzienne, ale w końcu taki moment nadejdzie, że będę musiał się stawić i tu jest moje pytanie: Jak wyglądają ćwiczenia rezerwy z punktu widzenia żołnierza w stopniu kaprala? Boję się, że po takim przyspieszonym szkoleniu sobie zupełnie nie poradzę. Co wypadałoby przeczytać (oprócz Regulaminu Musztry i Ogólnego) przed takimi ćwiczeniami, żeby się kompletnie nie zbłaźnić?

Ćwiczenia rezerwy

#2
Powinieneś skontaktować się z organizacją, w której ukończyłeś szkolenie w ramach Legii Akademickiej, w której to uzyskałeś stopień kaprala, i do tej organizacji skierować swoje wątpliwości. W mojej opinii masz zaledwie kompetencje kaprala Legii Akademickiej do kierowania zespołem szeregowców Legii Akademickiej. Myślę, że jeżeli zostaniesz powołany do ćwiczeń rezerwy, to w ramach takich ćwiczeń Twoje obecne kompetencje kaprala zostaną zweryfikowane i być może w ramach dedykowanego szkolenia w trakcie ćwiczeń rezerwy Twoje obecne kompetencje zostaną przez MON potwierdzone, a ewentualne braki w przygotowaniu odpowiednio uzupełnione.
Olek
cron