Rekrutacja na studia wojskowe..

Rekrutacja na studia wojskowe..

#1
Cześć za rok piszę maturę po czteroletnim techniku, postanowiłem, że pójdę na studia wojskowe, padło na kierunek dowodzenie i teraz mam kilka pytań-wątpliwości, na których nie mogę nigdzie znaleźć konkretnych odpowiedzi..

- Jak to jest z tą rekrutacją na AWL we Wrocławiu na tym kierunku, chodzi mi o maturę, nie jestem ścisłowcem i takie przedmioty jak matematyka, fizyka czy informatyka u mnie leżą. Czy jeśli będę zdawał rozszerzenie z angielskiego i takiej historii i pójdzie mi dobrze a podstawa z matematyki całkiem słabo to z góry mam mniejsze szanse, żeby się dostać?
Na stronie podają, że uwzględniają takie przedmioty jak:
chemia, fizyka, historia, informatyka, język angielski, matematyka

Więc nie wiem.. Czy wybierając, dwa z wyżej podanych reszta też z podstawy będzie brana pod uwagę?

Czy wzrost ma znaczenie w rekrutacji? Z tego co mi wiadomo to kiedyś, żeby się dostać do żandarmerii, trzeba było mieć powyżej 175 cm a jak to jest z "szarym" żołnierzem? Mam 165.
Czy jakieś stare blizny gdzie mamy stwierdzony uszczerbek 5 albo 7% mają jakieś znaczenie, czy po prostu wystarczy przejść egzamin sprawnościowy, który selekcjonuje?

Rekrutacja na studia wojskowe..

#2
Możesz składać papiery a czy się dostaniesz to nie wiadomo. Składaj na wiele uczelni a jak się dostaniesz to wtedy wybieraj na co pójdziesz. Co do wzrostu to wiem że jedynie do kompanii reprezentacyjnej liczy się wzrost, co prawda 165 to bardzo niewiele. Jak pójdziesz do szkoły wojskowej to będziesz miał testy psychologiczne, badania lekarskie gdzie stwierdzą wszystko i Cię zakwalifikują (lub nie) i na koniec egzamin sprawnościowy. Po info polecam spamować do swojego WKU.

Rekrutacja na studia wojskowe..

#3
Zasady są proste i wytłumaczone dokładnie w stosowych rozporządzeniach i zarządzeniach MON.
Kandydat do pełnienia zawodowej służby wojskowej powinien znaleźć je bez problemu wpisując odpowiednie hasła "klucze" do przeglądarki internetowej.
Dla ułatwienia zamieściłem je w załącznikach.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
cron