Służba przygotowawcza

służba przygotowawcza

#1
otóż mam taki problem, po ukończeniu studiów z dyplomem inżyniera informatyki przychodzę do WKU i mówią mi że najlepiej iść na służbę przygotowawczą dla szeregowych bo na podoficerke ciężko się dostać. moje pytanie brzmi jakie są opcje może są jakieś inne drogi

służba przygotowawcza

#3
Mam pytanie dotyczące służby przygotowawczej. Złożyłem wniosek o powołanie do służby przygotowawczej. Chciałbym zapytać jaka jest dalsza droga żebym został powołany do tej służby?

służba przygotowawcza

#4
Oficer, podoficer, szeregowy?
Generalnie, skończ służbę przygotowawczą (będziesz żołnierzem rezerwy) i :
Najlepiej zadzwonić do swojego WKU, oni nie gryzą 😉

p.s. jeżeli w nicku jest Twój rok urodzenia to już jesteś mało "perspektywiczny" dla armii.

służba przygotowawcza

#5
Po pierwsze nie pytałem o zawodowe wojsko narazie tylko o służbę przygotowawcza. Złożyłem odpowiednie papiery odnośnie tej służby i teraz czekam na informacje kiedy mam się stawić na badanie psychologiczne.I pytanie czy po badaniu psychologicznym sa jeszcze jakieś testy zanim będę odbywal służbę przygotowawcza. A druga sprawa to dlaczego jestem malo perspektywiczny? A ogólnie jestem w rezerwie tylko nie mam odbytej służby przygotowawczej. I jak narazie złożyłem papiery na szeregowego.

służba przygotowawcza

#6
Pytałeś, pytałeś ale nie o to chodzi. Generalnie - badania psychologiczne, analiza dokumentów, rozmowa kwalifikacyjna i komisja lekarska - niekoniecznie w takiej kolejności. Służba przygotowawcza miała lub ma na celu przygotowanie kadr dla NSR-ów. Dlaczego nieperspektywiczny, masz 34 lata a w obecnej sytuacji (przewidywany brak pracy) będą młodsi, sprawniejsi itp. samo życie. Chyba, że jesteś specjalistą poszukiwanym przez wojsko, wtedy wszystko jest możliwe.

służba przygotowawcza

#7
Jeżeli chodzi o kwestie sprawności fizycznej to sądzę że mógłbym zawstydzic niejednego młodszego kandydata. A jeżeli chodzi o przewidywany brak pracy to raczej nie miałbym z tym problemu. Radzę sobie pod wieloma względami i w różnych warunkach. Pracowałem też w zróżnicowanych firmach zajmujących się roznymi rzeczami i nigdy nie miałem problemów z dostosowaniem się do warunków i podporządkowaniem się pracodawcy. Tak samo jak i z wykonywaniem obowiązków które mi powierzano.

służba przygotowawcza

#8
To działaj, jak nie spróbujesz to się nie dowiesz. Życzę powodzenia i zadowolenia ze służby.
p.s. za 10 lat Ty będziesz miał 43 a ci co mają dziś 20 będą mniej więcej w Twoim obecnym wieku, to jest perspektywa dla wojska.
cron