Powrót do zawodowej służby

Powrót do zawodowej służby

#1
Witam. Jestem podoficerem rezerwy od ok 2 lat, od ponad roku staram się o powrót do zawodowej służby. Tu zaczyna się mój problem - gdy jednostka do której się ubiegam wysłała pismo do Departamentu Kadr z prośbą o wydanie zaświadczenia - moja kandydatura ( jak i kandydatura pozostałych 10 rezerwistów z różnych jednostek - morskich, lądowych a nawet specjalnych) została odrzucona. Jakoś ciężko jest mi się porozumieć z paniami sekretarkami odbierającymi telefony do Departamentu aby zrozumiały powagę sytuacji i zazwyczaj nic tych rozmów nie wynika. Dlatego zwracam się z prośbą - czy orientuje się ktoś na forum jaka może być przyczyna odrzucenia 11 wniosków, czy jest to jakaś zmiana w prawie że żołnierze rezerwy nie mogą wstąpić ponownie do wojska, czy było to tylko jednorazowe? Za jakiekolwiek informacje dziękuję.
K.

Re: Powrót do zawodowej służby

#3
No właśnie przyczyna przejścia do rezerwy może mieć kluczowe znaczenie w tej sprawie.
Najlepsze artykuły obronne i gaz pieprzowy w atrakcyjnych cenach -

Kod: Zaznacz cały

http://www.sharg.pl/

Re: Powrót do zawodowej służby

#4
U mnie była podobna sytuacja, ale pewnie nie identyczna. Ja starałem się dostać do wojska jako kapral rezerwy i również otrzymałem rozkaz odmowny. Są małe szanse, że mi się uda bo wojsko ma dużo swoich starszych rezerwowych po kursach na kaprali i w pierwszej kolejności ich awansują.

Re: Powrót do zawodowej służby

#5
Nie jest tak do końca, obecnie do etatu jest przypisany stopień. Jest etat na kaprala to dopiero wysyłają na kurs. Inna sprawa to taka, że do pracy w wojsku jest tylu chętnych że można przebierać jak w przysłowiowych ulęgałkach.

Re: Powrót do zawodowej służby

#6
Chodziło mi o zawodowych starszych szeregowych po skończonych kursach. Mi ciągle tłumaczyli w ten sposób odrzucenie mojej kandydatury.

Re: Powrót do zawodowej służby

#7
Czyli tym bardziej nie.mam szans jako kapral rezerwy z legii akademickiej. Zastanawiam się czy lepiej jest wstąpić jako szeregowy do służby przygotowawczej bo ich prędzej wezmą. Jak będę kapralem rezerwy to już duo nie zejdę na szeregowego.

Re: Powrót do zawodowej służby

#8
Sama się nie zdegradujesz a papier zapisany nie ginie na WKU 😁
Zresztą Twoja sytuacja jest całkiem inna i czasy są obecnie inne, szukają kadr.
cron