Czy są na forum samochodziarze ?

Czy są na forum samochodziarze ?

#11
Tak, ma Pan oczywiście rację , ponieważ nadwozie N-444 było zmodernizowanym nadwoziem N-243 . Cyt. "Do 1965 roku w JZS produkowano dwie wersje sanitarek wielonoszowych : z nadwoziem N-243 na podwoziu samochodu Lublin 51 i z nadwoziem N-444 na podwoziu Gaz 63" wg P. Wojciecha Połomskiego.
Cyt. "Nadwozia N-243 produkowano w latach 1951-1965. Były one montowane również na podwoziach radzieckich, między innymi GAZ-a 63 4x4" wg. P. Marka Kuca.
Co ciekawe Lublina 51 zakończono produkować w VII.1959 natomiast Gaza 51 produkowano do 1975 roku w mieście Gorki.
Pozdrawiam
kmps

Czy są na forum samochodziarze ?

#12
cyt: produkowano do 1975 roku w mieście Gorki.
I chyba na tabliczce przewinęły się zakłady w Gorki. Jak jeszcze głębiej sięgnę pamięci to być może jeszcze więcej szczegółów sobie przypomnę.
Fotografia cyfrowa rozleniwia, za 'analoga" nosiło się kajecik i każdą klatkę się opisywało 😀
Pozdrawiam

Czy są na forum samochodziarze ?

#14
Panie Witoldzie, mniej więcej coś takiego. proszę mi jeszcze tylko przypomnieć czy powinienem tę tabliczkę dojrzeć w szoferce, bo tak to jakoś kojarzę.
Pisałem wcześniej, że nie miałem sprzyjających warunków do dokładniejszych oględzin. Nie miałem też świadomości (brak jakichkolwiek informacji) że wszedłem na teren prywatny. Co spowodowało już na wstępie niechęć właściciela do mojej osoby. Próbowałem nawiązać rozmowę, bez skutku.
Pozdrawiam i po raz kolejny doświadczam, że forum i członkowie udzielający się na nim, to nieocenione źródło wiedzy.
Jeszcze tylko przypomnę że zdjęcia tej sanitarki i kraz'a wykonałem w 2013 r., minęło już trochę czasu.

Czy są na forum samochodziarze ?

#15
Po głębszym i dłuższym zastanowieniu się, to jestem pewny, że w tym wozie widziałem, nie wiem czy taką właśnie tabliczkę znamionową, ale na pewno była ona w j. rosyjskim i była wymieniona tam miejscowość Gorkij.
W tej sytuacji bardziej przychylam się do identyfikacji kol. l@kmps i jeszcze raz dziękuję.
Ta wersja będzie podstawą do opisu tej fotografii.
Dla mnie temat zakończony, wszystkiego co chciałem się dowiedzieć a nawet więcej, dowiedziałem się.
Dziękuję gorąco wszystkim forumowym kolegom, którzy wzięli udział w moim wątku 😀
Mam jeszcze parę zdjęć z którymi mam kłopot, ale postanowiłem dać kolegom odpocząć od siebie!
Pozdrawiam

Czy są na forum samochodziarze ?

#16
Podobnie jak Gazy 51 pierwsze Lubliny 51 również miały kabiny z drzwiami pokrytymi sklejką a dach dermatoidem. Takie samochody między innymi były używane do nauki jazdy w jednostce szkolnej w Ostrowie Wlkp.
Pozdrawiam
cron