Wojsko a karalność.

Wojsko a karalność.

#1
Witam serdecznie. Chciałbym zasięgnąć informacji na nurtujące mnie pytanie.
Poszperałem trochę po internetach ale odpowiedź jest nie do końca jasna dla mnie.
Czy jako osoba karana (wiele lat temu) mam szansę dostać się do wojska? W jednym miejscu czytam, że nie , w innym , że tak jeśli minęło pięć lat (w moim wypadku minęło około 10 lat) i się pogubiłem. Bardzo zależy mi na dostaniu się do wojska. Jest to moje niespełnione marzenie i jestem w stanie poświęcić bardzo dużo by przywdziać mundur. Proszę o pomoc w tym temacie. Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Wojsko a karalność.

#2
Dziękuję za szybką odpowiedź. Czyli moje szanse na dostanie się do wojska są jak najbardziej realne , byłem skazany w zawieszeniu za pobicie ale sytuacja ta miała miejsce więcej niż 5 lat temu. Hah , dzięki wielkie.

Wojsko a karalność.

#3
Witam serdecznie. Podczas odbywania zasadniczej służby wojskowej 98/99 trochę nawywijałem mianowicie nie wykonałem rozkazu oraz znieważyłem oficera dyżurnego na służbie, za co w 2000r już po odbyciu służby zostałem skazany przez sąd wojskowy na karę grzywny. Obecnie planuję wstąpić do wojska jako żołnierz zawodowy. Na świadectwie niekaralności widnieję jako niekarany i nie martwiłbym się gdyby nie to że karę nałożył na mnie sąd wojskowy. Czy moje obawy są uzasadnione, czy ślad po tym incydencie jest w mojej ewidencji wojskowej czy mogą odmówić mi służby, a może niepotrzebnie się martwię i dokumentacja z tej sprawy leży sobie w archiwum a ja mogę spokojnie składać dokumenty o przyjęcie ???

Wojsko a karalność.

#4
Ślady w ewidencji wojskowej mogą być, ale jest to bez znaczenia, ponieważ skazanie uległo zatarciu, zaś z chwilą zatarcia skazania prawo nakazuje uważać je za niebyłe. Więc bez obaw.

Wojsko a karalność.

#5
Dziękuję za odpowiedź. Mam już w głowie plan na dalszą karierę zawodową i nie chciałbym go zmieniać przez błędy młodości :-) Pozdrawiam i życzę miłego dnia
cron