Komisja RWKL - laryngolog, niedrożność nosa

#1
Witam wszystkich kolegów i koleżanki na forum.

Dziś byłem na komisji RWKL w Gdańsku, szło świetnie - dopóki nie natknąłem się na laryngologa... Krzywa przegroda nosowa, upośledzona drożność prawej dziurki nosa. Czy ktoś z was był w podobnej sytuacji? Mieć nadzieję czy odpuścić? Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi!

Komisja RWKL - laryngolog, niedrożność nosa

#2
Nie w każdym rodzaju broni ( czy tez staraniach o wykształcenie wojskowe) jest to wada ( najczęściej nabyta) eliminująca kandydata do służby wojskowej.
Skrzywienie przegrody nosowej a nawet perforacja przegrody są w tej chwili możliwe do operacyjnego szybkiego poprawienia. W wypadku adepta lotnictwa może to być istotna przeszkoda. A w wypadku służby kwatermistrzowskiej - raczej nieistotna. Jednak należy zaplanować operację. Bo tak skrzywienie jak i perforacja przegrody może powodować inne niedyspozycje zdrowotne związane z oddychaniem, zatokami ( przewlekłe chroniczne zapalenia zatok (czołowych , szczękowych , nosowych), migrenowymi bólami głowy, chrapaniem, i niedotlenieniem mózgu zwłaszcza w czasie snu. ( zestaw jest nieco większy - patrz patologie chorób nosa i zatok).
Radzę szybko znaleźć ( dobrego) chirurga otolaryngologa i w 3 dni przegroda będzie jak nowa.
Zły operator może nas zaprowadzić na ponowną operację - jeśli ją źle wykona.
Marek Mozets
cron