Który korpus wybrać?

Witam.
Jestem po licencjacie z wychowania fizycznego. Moja edukacja jeszcze się nie skończyła i nadal chce ją kontynuować, lecz już w formie zaocznej. Kolejnym krokiem w moim życiu jest wstąpienie do wojska. Tu zaczyna się problem. Który korpus służby przygotowawczej wybrać? Myślałem o podoficerskim oraz oficerskim, choć boję się, że nie znajdę za szybko miejsca w jednostce wojskowej. Ktoś może ma jakieś przemyślenia?

Pozdrawiam.

Który korpus wybrać?

Może w swojej specjalności. W każdej jednostce jest tzw. "fizruk" - czyli oficer od wychowania fizycznego. Ma "na stanie" halę sportową i ośrodek sprawności fizycznej. Dba ( jeśli zechce naprawdę) o sprawność fizyczną żołnierzy jednostki. Jeśli mu się nie chce - to tak jak w szkole podstawowej lub LO - da piłkę i można pograć w dwa ognie. W razie inspekcji jednostki pod kątem WF pierwsza rzecz to mieć w porządku dokumentację. A wyniki poszczególnych żołnierzy w sprawdzianach to tak jak w Alternatywach 4. Staraliśmy się, robiliśmy ( Matko Bosko Częstochosko) jak mawiał cieć z Alternatyw. To tak na wesoło - ale chyba dalej w WP niewiele się zmieniło. Kto wie lepiej chętnie wchłonę aktualne wieści z tej dziedziny. W latach PRL w wojsku to była dobra "fucha". Fizruk chyba nawet na ćwiczenia nie jeździł. Był on "stacjonarny".
Marek Mozets