Praca w wojsku dla dentysty

Praca w wojsku dla dentysty

#1
Dzień dobry!
Parę lat temu ukończyłem stomatologię i planuję związać swoją przyszłość z wojskiem. Perspektywa robienia studiów oficerskich za bardzo mnie nie pociąga, ale słyszałem o studium oficerskim dla absolwentów szkół wyższych. I tu jest problem... Czy jeśli pójdę na studium 3-miesięczne to będę mógł w przyszłości po uzyskaniu stopnia podporucznika pracować na stanowisku innym niż dentysta. Czy mogę ewentualnie pójść na inne studium. Chciałbym pracować w Żandarmerii Wojskowej - takie marzenie z dzieciństwa😀

Re: Praca w wojsku dla dentysty

#2
Studium oficerskie trwa 1,5 roku. Jest też możliwość przejścia 6 miesięcznej służby przygotowawczej w NSR kończącej się otrzymaniem stopnia podporucznika(choć nie wiem czy w ta opcja dalej istnieje). Jednak w praktyce aby na studium się dostać trzeba mieć "plecy" i do bardzo duże. Co do drugiej części pytania, cóż zawsze jest jako taka możliwość przekwalifikowania się, jednak służba w poszczególnych formacjach czy rodzajach broni jest obarczona wymogami odnośnie posiadania odpowiedniego przeszkolenia oraz kwalifikacji. W żandarmerii takim wymogiem jest ukończenie odpowiedniego kierunku studiów, który predysponował by Cię do służby w tej formacji np ukończenie studiów prawniczych. Aczkolwiek przekwalifikowanie się z dentysty na "żetona" jest dość trudne. Na miejscu kolegi próbowałbym dostać się do normalnej służby przygotowawczej przygotowującej szeregowych bądź podoicerów, bo jak już wspomniałem dostać się na owe studium oficerskie jest dość rzeczą trudną dla osoby nie posiadającej tzw "tradycji wojskowych w rodzinie" typu tata bądź wujek oficer. Studium oficerskie kształci podchorążych w wybranych specjalizacjach na danym roczniku przeważnie są to lekarze więcej informacji o studium jak i samych szkołach oficerskich oraz o kierunkach w których w danym roku kształcą można znaleźć na ich stronach internetowych. A najlepiej wybrać się do WKU pod które się jest podporządkowanym.

Re: Praca w wojsku dla dentysty

#3
Najlepiej podejść do najbliższego WKU i tam zasięgnąć informacji lub WSzW jeżeli jest bliżej.

Swoja droga to 6 lat studiów i porzucanie tego wysiłku dla marzenia z dzieciństwa :?:
Ale czemu nie skoro stomatologia to jednak nie jest to wymarzone zajęcie.

Swoją droga to w wielu jednostkach stoją puste gabinety stomatologiczne a żołnierz z bólem zęba musi chodzić po przychodniach lub prywatnych gabinetach. Moze warto by było pójść w tym kierunku działania.