Obowiazkowe cwiczenia a kat.D

Obowiazkowe cwiczenia a kat.D

#1
Witam,
mam pytanie dotyczace obowiazkowych cwiczen,konkretnie chodzi mi o nowe rozporzadzenie,ktore weszlo w zycie w marcu tego roku.
Chcialbym sie dowiedziec,czy zgodnie z tym rozporzadzeniem mam obowiazek odbycia cwiczen czy tez nie?
Na komisji wojskowej otrzymalem kategorie D z wpisem "przeniesiony do rezerwy",nie wiem zatem,jak odniesc to do tresci tego rozporzadzenia (nie znam sie na sprawach wojskowych :roll: )
W sieci mozna znalezc przewaznie wypowiedzi mowiace ze nie dotyczy to kat.D,ale czytalem rozmowe z chyba gen.Szulejko i tam byla jego wypowiedz ze "kazdy kto byl na komisji jest przeniesiony do rezerwy i od niedawna takie osoby moga byc powolywane na cwiczenia (wyjatek to kat.E)".
W innym miejscu tez przeczytalem ze dotyczy to wszystkich mezczyzn z kat.A,B i D 😉
Moglby mi ktos konkretnie napisac jak jest w rzeczywistosci?

Re: Obowiazkowe cwiczenia a kat.D

#3
Dziekuje za odpowiedz.
Mam jeszcze pytanie czy to rzeczywiscie prawda ze w wypadku wojny osoby z kat.D moga byc skierowane do walki na froncie?
Bo slyszalem nawet ze ida jako pierwsze,na pierwszy ogien,jako mieso armatnie,czy to prawda?
A jesli tak,to czy to jest zasada,czy tylko moze tak sie zdarzyc?

Re: Obowiazkowe cwiczenia a kat.D

#4
Są niezdolne w czasie pokoju czyli na wypadek wojny można powołać. Z tym "mięsem armatnim" to bym nie przesadzał, nie wszyscy są kierowani na pierwszą linię.