Pomoc dotyczaca przyszłości.

Pomoc dotyczaca przyszłości.

#1
Witam.
Mam 2 pytania dotyczace mojej przyszłości. Mam 17 lat, chodzę do 2 klasy liceum. Profil mat-fiz-inf. Sprawnosc fizyczna na poziomie bardzo dobrym, uprawiam sport oraz chodzę na siłownie. Ale do rzeczy. Pierwsze pytanie to takie: jakie przedmioty najlepiej zdawac na rozszerzeniu? Planuje zdawać matematykę oraz jezyk angielski. Czy to dobry wybor? Jeżeli tak, to gdzie mam sie udać po liceum? Drugie pytanie to takie, czy jest mozliwosc np. stacjonowania gdzieś i ogarnianie sprzętu?
Z góry dzięki za zainteresowanie się tematem. Pozdrawiam.

Re: Pomoc dotyczaca przyszłości.

#2
Pierwsza rada.
Naucz się precyzyjnie wyrażać swoje myśli i zrozumiale formułować wypowiedzi. Przykładowo, co miałeś na myśli pisząc „czy jest możliwość np. stacjonowania gdzieś i ogarnianie sprzętu?” Bez urazy, ale to jest po prostu „bełkot”.

Druga rada.
Zdawanie rozszerzonej matematyki i języka angielskiego na pewno nie zaszkodzi. Znajomość języka angielskiego jest obecnie bardzo potrzebna, natomiast matematyka ułatwia logiczne myślenie.

Trzecia rada.
Studenci kierunków ścisłych oraz technicznych znacznie lepiej radzą sobie w życiu zawodowym. Jednak musisz wiedzieć, że obecnie nie ma kierunku studiów, który gwarantowałby osiągnięcie sukcesu. Ponadto, to jest Twoje życie i to Ty musisz podejmować świadome i odpowiedzialne decyzje. W życiu nie można kierować się wyłącznie podpowiedziami i sugestiami innych.

Pozdrawiam
Witek

Re: Pomoc dotyczaca przyszłości.

#4
Obowiązek szkolny obejmuje edukację do poziomu gimnazjum, można więc na tym poprzestać Jeżeli masz ochotę zawodowo wiązać się z wojskiem (nie kontraktowo), to bez tytułu zawodowego magistra nie masz czego szukać w tej instytucji.

Pozdrawiam
Witek