Świadczenie finansowe/mieszkaniowe - Pytanie !?

Świadczenie finansowe/mieszkaniowe - Pytanie !?

#1
Witam serdecznie wszystkich !

Dość intensywnie wertowałem internet i nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi na moje pytania. Może coś przeoczyłem albo ominąłem, dlatego postanowiłem zarejestrować się tutaj na forum w celu otrzymania trzech odpowiedzi na moje pytania od osób doświadczonych, zawodowo służących w wojsku.

1. Moje pierwsze pytanie odnosi się względem płatności. Na przełomie sierpień/wrzesień będę zawodowo służył w JW1109 "Janosiki" w Grudziądzu. Będzie to mój pierwszy etat po wyjściu z SP. Oczywiście będę miał stopień "Szeregowego". Chciałbym uzyskać informacje od osób doświadczonych i znających temat ile będę dostawał na czysto na rękę wypłaty ? Tak jak mówiłem w internecie znalazłem różne informacje dlatego postanowiłem tutaj zapytać.

2. Drugie moje pytanie związane jest dodatkami. Jestem zaręczony, ale nie mam żony, dzieci. Chciałbym się również dowiedzieć na jakie dokładne dodatki finansowe mogę liczyć. Chodzi mi o dodatki, które otrzymywałbym co miesiąc + stała pensja. Nie chodzi mi o dodatki jednorazowe tylko stałe co miesięczne. Czy taka osoba jak ja może na jakieś dodatkowe korzyści finansowe co miesiąc liczyć ? Jeżeli tak, to o co mógłbym się ubiegać ?

3. Mieszkam w Toruniu, ale tak jak wcześniej napisałem od sierpnia będę służył w Grudziądzu a co za tym idzie będę musiał również tam zamieszkać. Będę tam chciał zamieszkać oczywiście z moją narzeczoną. I teraz moje pytanie jest związane z tym jak wygląda sprawa mieszkania ? Czy dana jednostka znajdzie mi jakieś małe mieszkanie za które będzie płaciła ? Słyszałem coś o kwaterach ale nie za bardzo wiem co mam rozumieć pod pojęciem "Kwatera". Jak to dokładnie wygląda ? Również słyszałem o internatach wojskowych - jednak tutaj chciałbym się dowiedzieć jak wyglądają warunki w takim internacie wojskowym ? Czy łazienka jest na zewnątrz/korytarzu, czy są to małe pokoiki z łazienką w środku itp. Jak to dokładnie od środka wygląda ? Jeżeli jest osoba, która ma wiedzę na ten temat bardzo proszę o podzielenie się szczegółami.

Przeczytałem również że mogę ubiegać o świadczenie mieszkaniowe czyli miałbym dodatkowe finanse co miesiąc na opłacenie mieszkania, które bym wynajął w Grudziądzu. Jeżeli coś źle zrozumiałem to proszę mnie poprawić. Jeżeli ktoś ma wiedzę, proszę mi napisać na jaką kwotę w Grudziądzu mógłbym liczyć jeżeli chodzi o "mieszkaniówkę" ?

Z góry wszystkim dziękuje za pomoc i odpowiedzi, jest to dla mnie bardzo ale to bardzo ważne.

Re: Świadczenie finansowe/mieszkaniowe - Pytanie !?

#2
Cześć
Chyba kiepsko szukałeś, tak na marginesie, wszystkie informacje na ten temat możesz uzyskać w WKU. Poniżej podstawowe wiadomości, a w załączniku tekst jednolity ustawy z dnia 11 września 2003 r. o służbie wojskowej żołnierzy zawodowych – podstawowy akt prawny regulujący zasady służby zawodowej oraz prezentacja dotycząca zasad wynagradzania w wojsku (stawki są już nieaktualne, ale zasady wynagradzania obowiązują).

Pozdrawiam
Witek

UPOSAŻENIE ZASADNICZE I DODATKI DO UPOSAŻENIA ZASADNICZEGO
Podstawowym źródłem dochodów żołnierzy zawodowych jest otrzymywane co miesiąc uposażenie zasadnicze wraz z dodatkami o charakterze stałym. Ogół żołnierzy zawodowych (oficerowie, podoficerowie, szeregowi) otrzymuje uposażenie zasadnicze, którego wysokość w głównej mierze zależy od stopnia etatowego zajmowanego stanowiska służbowego.

Średnie uposażenia miesięczne (uposażenie zasadnicze, bez dodatku za długoletnią służbę) wynoszą dla:
a. szeregowego -2 800 zł
b. starszego szeregowego - 2 850 zł
c. kaprala – 3 240 zł
d. podporucznika - 4 100 zł
e. porucznika - od 4 150 zł do 4 210 zł
f. kapitana - od 4 330 do 4 500 zł

Wszyscy żołnierze zawodowi są uprawnieni do otrzymywania dodatku za długoletnią służbę wojskową. Dodatek ten przysługuje po 3 latach pełnienia czynnej służby wojskowej, w wysokości 3% kwoty należnego żołnierzowi uposażenia zasadniczego oraz wzrasta:
- do 15 roku służby - co 3 lata, o kolejne 3%,
- od 15 do 30 roku służby - co 5 lat, o kolejne 5 %.
Maksymalna wysokość dodatku za długoletnią służbę wojskową, przysługująca żołnierzowi po 30 latach pełnienia czynnej służby wojskowej, wynosi 30% kwoty należnego uposażenia zasadniczego.

INNE NALEŻNOŚCI PRZYSŁUGUJĄCE ŻOŁNIERZOM ZAWODOWYM
Niezależnie od otrzymywanych uposażeń, żołnierze zawodowi są również uprawnieni do otrzymywania szeregu należności pieniężnych o charakterze okazjonalnym i uznaniowym:
1. gratyfikacje urlopowe,
2. dodatkowe uposażenie roczne,
3. należności związane z pełnieniem zawodowej służby wojskowej poza granicami państwa,
4. nagrody jubileuszowe,
5. należności za podróże i przeniesienia służbowe,
6. zasiłek na zagospodarowanie,
7. dodatkowe wynagrodzenie za dodatkowo powierzone czasowe pełnienie obowiązków służbowych i za wykonywanie czynności powierzonych wykraczających poza zadania wynikające z zajmowanego stanowiska służbowego,
8. nagrody i zapomogi,
9. należności związane ze zwolnieniem z zawodowej służby wojskowej,
10. w przypadku śmierci żołnierza zawodowego lub członka jego rodziny, przysługują:
- zasiłek pogrzebowy;
- odprawa pośmiertna;
- pokrycie kosztów pogrzebu.


ZAKWATEROWANIE - Podstawowym zakwaterowaniem szeregowych zawodowych są:
• wspólne kwatery stałe na terenie jednostki wojskowej, bez członków rodziny (BEZPŁATNIE);
• kobiety kwateruje się w oddzielnych kwaterach, wydzielonych ze wspólnych kwater stałych na terenie jednostki wojskowej, bez członków rodziny (BEZPŁATNIE).
• W przypadku braku możliwości zakwaterowania na terenie jednostki wojskowej oraz na wniosek szeregowego zawodowego, dowódca jednostki wojskowej może wyrazić zgodę na zakwaterowanie tymczasowe:
• w internacie lub kwaterze internatowej, bez członków rodziny (ODPŁATNIE);
• w internacie, kwaterze internatowej lub zastępczej z rodziną (ODPŁATNIE).

UMUNDUROWANIE - Szeregowym zawodowym i podoficerom zawodowym przysługuje umundurowanie i wyekwipowanie według norm i należności przewidzianych dla podoficerów zawodowych.

WYŻYWIENIE - Żołnierze pełniący zawodową służbę wojskową w korpusie szeregowych zawodowych i podoficerów zawodowych żywią się odpłatnie, we własnym zakresie. Mogą oni korzystać z punktów żywienia kadry lub kasyn wojskowych.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
cron