Przedział wiekowy a zawodowa służba wojskowa.

Przedział wiekowy a zawodowa służba wojskowa.

#1
Witam serdecznie.

Mam pewne pytanie, być może dla niektórych dość oczywiste… Czy wie ktoś może jaki jest przedział wiekowy, w którym można się "zaciągnąć" do Wojska…? Aktualnie mam 24 lata, w lutym będzie 25. Nie przechodziłem zasadniczej służby wojskowej ze względu na edukację, byłem tym ostatnim rocznikiem, po którym wchodziła zawodowa służba wojskowa. Zastanawia mnie to, czy mam jeszcze szanse na zawodową służbę wojskową w konkretnej jednostce (nie myślę w tym momencie o przyszłości w NSR - mam na myśli np. pułk rozpoznawczy bądź powietrzno desantowy. Zapewne zanim miałbym się wybrać do takich jednostek, musiałbym przejść NSR -tak? Czy może się mylę? Byłbym bardzo wdzięczny za wyjaśnienie tego problemu…

Pozdrawiam

Re: Przedział wiekowy a zawodowa służba wojskowa.

#3
Cześć!
Wiek, jak najbardziej, nie ma żadnych przeszkód byś próbował dostać się do MON'u
Niestety, obecnie nie wiem jak wygląda droga do zawodowej służby wojskowej...
Jednak wydaje mi się, że będziesz musiał przejść przez NSR, jednak by rozwiać Twoje wątpliwości proponuje zadzwonić do WKU, ewentualnie do jednostek którymi jesteś zainteresowany 😉
A odnośnie "kwitów", które posiadasz, to pytanie jest oczywiste 😀 dają Ci większe szanse/przewagę nad osobami, które ich nie mają😀