Zdjęcia satelitarne ciekawych miejsc

Zdjęcia satelitarne ciekawych miejsc

#241
Witam

Chyba link do obiektu w Toszku źle przekierunkowuje .
To co widać po otwarciu to na pewno nie jest obiekt w Toszku ( a własciwie w Paczynie ) .
Kompleks 0622 - ul. Smukalska

Pozdrawiam.
K. P.

Zdjęcia satelitarne ciekawych miejsc

#243
Witam,
Ostatnio znalazłem ten link:
http://wikimapia.org/11640542/pl/By%C5% ... %82a%C5%BC
Miejsce jest zlokalizowane na południe od miejscowości Brojce (na wschód od Pruszcza k. Gryfic).
Miałem okazję tam być ostatnio. Mam pytanie, skąd ta pewność że było to zapasowe stanowisko dowodzenia na szczeblu korpusu? W okolicy Gryfic znajduje się jeszcze jedno takie miejsce na wschód od miejscowosci Rzęskowo k. Gryfic. W tej chwili już opuszczone, ale wrota schronu są zaspawane. Jaka jednostka tam stacjonowała? W Pruszczu stacjonowała, o ile się oriętuję 280 kompania radiotechniczna.
Proszę o komentaż lub kontakt na e-mail,
Pozdrawiam, Paweł

Zdjęcia satelitarne ciekawych miejsc

#244
Witam
O obu tych obiektach była już mowa na forum. Zatem kilka informacji w skrócie.
Stanowisko w Brojcach było prawdopodobnie zapasowym PłSD dla pobliskiego PłSD-28 w Pruszczu. Piszę-prawdopodobnie, bo nie udało mi się dotrzec do dokumentów, które jednoznacznie by to potwierdzały. Może będzie to możliwe za jakiś czas. W każdym razie w schronie znajdowała się spora sala planszetowa i cały szereg pomieszczeń pomocniczych, które na takie przeznaczenie obiektu wskazują. Natomiast obiekt w Rzęskowie to byłe Radiowe Centrum Nadawcze (RCN) 28 brt. Od połowy lat osiemdziesiątych do początku dziewięcdziesiątych wybudowano takie dla potrzeb wszystkich brt.
WW

Zdjęcia satelitarne ciekawych miejsc

#247
To obiekty rozpoczętej (ok. 1988-89r. ) i zarzuconej budowy strzelnicy doświadczalnej. Jej teren przylega do strzelnicy o podobnym przeznaczeniu, znacznie jednak skromniejszej wymiarowo i użytkowanej od lat pięćdziesiątych chyba po osiemdziesiąte.
Pozdrawiam
WW

Re: Propozycja:

#249
Ciekawe obiekty nuklearne w Iranie. O nich obecnie dużo się mówi.
Współrzędne geograficzne obiektów (najwygodniej oglądać w Google Earth)

Zakład konwersji uranu w Isfahan w Iranie:
32 34 50.13N, 51 49 38.47E

Lotnisko cywilno-wojskowe w Isfahan, z silną obroną plot, oraz obiekt nieznanego mi przeznaczenia, choć wygląda imponująco:
32 47 37.85N, 51 51 28.17E
cron