Propozycja:

Dzięki! Już znalazłem.

Te zestawienia są w sporej części oparte o książkę Leńskiego i "AR w latach zimnej wojny", ale np. opracowanie o jednostkach desantowo-szturmowych to nowość, któa sporo wydaje się wyjaśniać (np. chyba ostatecznie rozstrzyga kwestię numeracji brygad z Białogardu i Cottbus.

Propozycja: "bank" ciekawych stron

Ppłk rez. W. Suncew zamieścił na swojej stronie interesujące zestawienie jednostek UW biorących udział w interwencji w Czechosłowacji – ze szczególnym uwzględnieniem AR.
http://www.dunay1968.ru/unitslist.html
Jak inne tego rodzaju zestawienie – wymaga pewnych uściśleń i uzupełnień, jednak jest to chyba pierwsza taka publikacja w Internecie nt. Operacji „Dunaj”. Znajomość składu polskiego kontyngentu – chociaż tu doprowadzona tylko do szczebla ZT – potwierdza kompetencje W. Suncewa. Warto zwrócić uwagę na mapę oraz wykaz strat.
Pozdrawiam, Bogusław

Brawo! W takim razie można doprowadzić tą część do szczebla samodzielnych pododdziałów – analogicznie jak w zestawieniu jednostek AR. Z kolei jak w podtekście wspomniałem – spróbuję coś podpowiedzieć w sprawach radzieckich, tylko niezależnie od ułomności sprzętowych ten chroniczny niedobór czasu wolnego (o Tobie też pamiętam). Fakt, że Suncew zechciał skorzystać z naszej pomocy – i vice versa – nie zmienia wysokiej oceny jego dokonań m.in. przez Fies’kowa i Kałasznikowa z Tomska. Pozdrawiam
Pozdrawiam, Bogusław

Nie ukrywam, że na pomoc nadal liczę:) A Suncew to stary dziadunio, zaczynał służbę w Polsce w 1950 roku! W SGW do 1960 roku. Tym bardziej należy mu się wielki szacunek i uznanie. Rzadko ludzie w tym wieku umieją posługiwać się komputerem. Bogusław, jeśli dysponujesz takim szczegółowym spisem jednostek WP, prześlij mi proszę. Wyślę go Suncewowi, żeby uzupełnił swoje zestawienie. Pozdrawiam.