Recenzje książek

Recenzje książek

#21
Niestety - pprzesledzenie rachunkow z olowkiem i kartka papieru
pozwala znalesc razace bledy. Matematyczne.

Najciekawsza w tym tekscie jest - bibliografia.

Recenzje książek

#23
Rozumiem, że to taka niestrawna papka.
Kim są autorzy tych arcydzieł?

C. J.
Pozdrawiam, Czesław

Recenzje książek

#24
Mam ksiażkę pana Piotra Dygasa od ponad roku. Autor jest pracownikiem naukowym Akademii MW. Uważam, że książka jest warta swojej ceny (34 zł) i zawiera szereg szczegółowych informacji, zarówno natury historycznej jak i organizacyjnej. Również dla osób posiadających już pewną wiedzę na temat dziejów naszej Marynarki Wojennej.

Recenzje książek

#25
p.s.moje pytanie dotyczy pozycji wymienionych przez Piotra z 13.03.04

C. J.
Pozdrawiam, Czesław

Recenzje książek

#26
1. Bolesław Potyrała;
2. Władysław Szlufik.
Więcej historii niż wojskowości, danych tam nie ma prawie wcale. Dużo nazwisk. Osobiście żałuję, że kupiłem. To co się przydaje to ilość dywizji w poszczególnych okregach w końcówce lat 80-tych - ale podane nie w formie tabelki.

Recenzje książek

#27
Piotrze dzięki!
Domyślam się że przy nazwiskach nie znajdę szczegółów przebiegu służby.
C. J.
Pozdrawiam, Czesław

Recenzje książek

#28
Mam kilka pytań

Czy ktoś coś wie o książce:
Książka dr Jerzego Kajetanowicza pt "Polskie Wojska Lądowe 1945 - 1960 - skład bojowy, struktury organizacyjne i uzbrojenie".

Albo ostatnio mało szperam po księgarniach - co jest możliwe - albo ostatnio nic ciekawego się nie ukazało.

Zastanawiam się rónież czemu NTW i Raport wychodzą ostatnio z coraz większym opóźnieniem.
Ostatni numer NTW - maj 2004 - i artykuł o WP polecam wszystkim.

Recenzje książek

#29

Cześć !

W ubiegłym tygodniu ukazało się drugie wydanie książki Kazimierza Czernikowskiego
pt. " 16. Pomorska Dywizja Zmechanizowanana - fakty, wydarzenia i. . . ". Gorąco polecam tę publikację. Jest to prawdziwe kompendium wiedzy nie tylko o 16. DZ /DPanc, ale także o historii garnizonów Warmii i Mazur. Praca zawiera jeszce trochę błędów, ale i tak warto ją mieć w swoich zbiorach. Książka nie będzie dystrybuowana przez księgarnie. Wszystkie egzemplarze zostały przekazane Dowództwu 16. DZ i poszczególnym jednostkom. Istnieje też możliwość nabycia książki bezpośrednio od autora (tel. 0-55 234-25-20).

Polecam też drugą książkę " Garnizon Zamojski - wczoraj i dziś " - której autorem jest Ryszard Huss.
Jeszcze niedawno można było kupić tę książkę w księgarniach Zamościa i Lublina. Ksążkę wydała - Agencja ATUT Biuro Promocji - Elzbieta Jawor (kontakt - tel. 0-84 63-91-799). Książka rzetelnie opisuje dzieje garnizonu i historię jednostek stacjonujących w Zamościu.

Pozdrowiam.

K. P.

Recenzje książek

#30
Ukazała się książka z seii pułki lotnictwa polskiego 1945-2000 autora Mariana Mikołajczuka pt " 32 Pułk Lotnictwa Rozpoznania Taktycznego" Polecam wszystkim forumowiczom