Recenzje książek

Recenzje książek

#31
Cześć !
Czy możesz podać więcej informacji:
- wydawnictwo,
- gdzie można kupić,
- ile kosztuje.

Recenzje książek

#32
Fragment książki znajduje się w najnowszym Lotnictwo (6/2004). Książka wydana przez ROSSAGRAPH ul. Sueska 6 02-761 warszawa tel (022) 651-93-96. Ceny niestety nie podali.

Recenzje książek

#34
kupiłem przez internet książkę Glassa Polskie Konstr. Lotnicze Tom 1" jeśli ktoś ma poprzednie wydanie a nie interesuje się modelarstwem 1:72 - powinien się zastanowić, róznice w treści sa stosunkowo nieznaczne a w cenie znaczne.

Recenzje książek

#35
Krzysztof
W ubiegłym tygodniu ukazało się drugie wydanie książki Kazimierza Czernikowskiego
pt. " 16. Pomorska Dywizja Zmechanizowanana - fakty, wydarzenia i... ". Gorąco polecam tę publikację. Jest to prawdziwe kompendium wiedzy nie tylko o 16. DZ /DPanc, ale także o historii garnizonów Warmii i Mazur. Praca zawiera jeszce trochę błędów, ale i tak warto ją mieć w swoich zbiorach. Książka nie będzie dystrybuowana przez księgarnie. Wszystkie egzemplarze zostały przekazane Dowództwu 16. DZ i poszczególnym jednostkom. Istnieje też możliwość nabycia książki bezpośrednio od autora (tel. 0-55 234-25-20).

Czy ww. książka zawiera informacje na temat struktur, ich przekształceń i uzbrojenia.
P. S. Nie wiem co się dzieje w Nową Techniką Wojskową ciągle nie ma nowego numeru. Wielka szkoda ponieważ to wg mnie najlepsze polskie czasopismo o tematyce wojskowej.

Recenzje książek

#37
Zgadzam się w zupełności ! Nic nowego nie wnosi poza nowymi współczynnikami dla nowych typów uzbrojenia.

Pozdrawiam.

Recenzje książek

#38
Witam!

Już na początku 2004 roku kilkakrotnie w różnych tematach tego Forum zapowiadano ukazanie się w połowie roku niebywałej rewelacji, książki J. Kajetanowicza - LWP 1945-1960.

Minął rok i panuje w tej sprawie cisza. W związku z tym mam pytanie: czy może już się ukazała a ja przegapiłem, czy może autor zrezygnował z wydania, czy wreszcie dzieje się coś innego.

Jeżeli ktoś z kolegów coś na ten temat wie, to proszę o informacje.

Pozdrawiam
WM

Recenzje książek

#39
Piotrze!
Na Forum przeczytałem o nowościach, które zakupiłeś. Czy mógłbyś udzielić bliższych informacji - nt. autora, wydawcy, ceny i objętości? Też mam zaawansowane prace nad obsadą dowódczą armii naszych sąsiadów - a o tych pozycjach dotychczas nie słyszałem. Gdzie - i jaką drogą je nabyłeś?
Pozdrawiam.
Bogusław Wolf
Pozdrawiam, Bogusław

Recenzje książek

#40
Poza pytaniem o książkę J. Kajetanowicza - LWP 1945-1960 mam pytanie czy jest szansa na jakąś pozycję o LWP bądź jakiś artykuł w NTW. Na rynku nie mogę kompletnie nic znaleźć.
P. S. Z braku czasu i innych wchodzi w rachubę tylko zakup, wymiana skanów bądź internet.