Przenoszenie żołnierza do innego miejsca pełnienia służby.

Przenoszenie żołnierza do innego miejsca pełnienia służby.

#1
Dzień dobry wszystkim, myślę o pójściu do wojska lecz nurtuje mnie temat przenoszenia, może mało ważny, lecz dla mnie problematyczny. Wokoło słyszy się, że żołnierzy przenoszą czasem bardzo daleko od domu i czasem na stałe i oni nie mają "nic do gadania". Chciałabym wiedzieć jak to wygląda w rzeczywistości, w odniesieniu do kobiet, czy jeśli kobieta ma rodzinę, dzieci to też można ją przesiedlić z tą rodziną, czy może ona zdecydować czy chce pozostać w danej jednostce? i w odniesieniu do mężczyzn o ile jest jakaś różnica. Ja wolałabym być w moim miejscu zamieszkania dlatego to pytanie kieruję do osób bardziej doświadczonych, może są jacyś żołnierze, którzy mogliby wytłumaczyć tą kwestię. Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi i życzę wszystkim miłego dnia. Natalia

Przenoszenie żołnierza do innego miejsca pełnienia służby.

#2
Teoretycznie przełożony ma obowiązek uwzględnić sytuację rodzinną żołnierza. Brak zgody na przeniesienie służbowe może skutkować przeniesieniem do rezerwy kadrowej i zwolnieniem ze służby wojskowej. Płeć żołnierza nie ma tu większego znaczenia.

Przenoszenie żołnierza do innego miejsca pełnienia służby.

#5
Czyli rozumiem, że dom mogę zachować ale w wyniku przeniesienia tymczasowo dostanę inne lokum tak? A co w sytuacji, gdy przenoszą mnie z rodziną do innego miasta to przecież domu nie zabiorę 😀 Może źle sformułowałam pytanie, chodzi o to czy kiedy mam swoje mieszkanie to mogą mnie gdzieś np. na drugi koniec Polski przenieść czy nie ma reguły ? Dużo pytań zadaję, ale lepiej pytać, niż myśleć że się wie 😀