Re: 9 mm P-64 G

Dowiedziałem się, że Radom jednak nie produkował P-64G seryjnie. Broń gazowa P-64G będąca na wyposażeniu armii była wytwarzana w warsztatach wojskowych na bazie bojowych egzemplarzy.

9 mm P-64 G

Pistolet wz. 1964 został wprowadzony na początku lat 70 do wojska sukcesywnie ( w miarę produkcji) choć nie do wszystkich jednostek. Np. omawiana przez Wojciecha Zielińskiego 2PABROT Choszczno otrzymała go w roku 1971. Również Służba bezpieczeństwa (MO) równolegle otrzymywała niewielkie partie tej broni dla funkcjonariuszy działajacych po cywilnemu . Jak wyglądała historia przezbrojenia w wojsku i milicji szerzej można poczytać na portalu historycy.org. Piszą tam znawcy zagadnień jak i użytkownicy lubiący pogadać. Jednak łatwo jest rozróżnić wypowiedzi ściśle techniczne i historyczne od pogaduszek. W dziale broni i uzbrojenia strzeleckiego. Kto , co, gdzie, kiedy i ile - wymaga przekopania się przez dość obszerne materiały.
Marek Mozets

9 mm P-64 G

Znalazłem tylko j/n. Próbowałem pytać uzbrojeniowców o latach tej produkcji. Nic profesjonalnego nie znalazłem. Ta produkcja chyba była niszowa, tak mi się wydaje i została zarzucona po kolejnej zmianie chwilowej odwilży na gazowce. Ale można przekopywać net bardziej wytrwale niż ja. Powiem szczerze przeróbki na gazowce lub produkcja gazowców była przeze mnie traktowana po macoszemu.
Nie uważałem tego za "poważną broń". To skrzywienie zawodowe. Sorry.

http://forum-bron.pl/viewtopic.php?t=150725
Marek Mozets