PZR OSA

PZR OSA

#1
Witam ponownie, praca inżynierska z Iskandera w trakcie ale pojawił mi się nowy temat na zajęcia.
Chodzi o środki techniczne zestawu OSA. Jakie to są wiem, kilka zdań na temat każdego mam ale chodzi mi raczej o zdjęcia i ewentualne zaznaczenie poszczególnych elementów na sprzęcie. Dodatkowo krótkie filmiki. Instrukcja do zestawu jest ogólnie o PRWB i rakietach ale na temat środków technicznych nie ma nic. Instrukcja podaje tylko tyle:
transportowe:
samochód transportowo-załadowczy (STZ) – 9T217BM2;
zautomatyzowana ruchoma stacja kontrolno-pomiarowa (ARSKP) – 9W242-1;
zestaw wyposażenia technologicznego – 9F16M2
obsługi technicznej i remontu:
samochód obsługiwania technicznego (MTO) – 9W210BM3 – 1
samochód z częściami zamiennymi (ZCzZ) – 9F372BM3;
wieża justująca – JuM9W914;
szkoleniowe:
trenażer 9F632.

W innym opracowaniu znalazłam dodatkowo: samochód transportowy samochód anten (SKA) - będzie to inaczej stacja justująca?.
Czy ktoś może dysponuje jakimiś materiałami w wersji elektronicznej? Wiem że w Koszalinie bibilioteka jest bardzo dobrze wyposażona jednak 600 km jest dla mnie w tym momencie nie do wykonania.
Pozdrawiam 😀

Re: PZR OSA

#2
Cześć
Czy zaglądałeś na stronę http://www.rwd-mb3.de/pages/9k33.htm ?
Czy możesz zdradzić, na jakiej uczelni studiujesz? Jeżeli jest to uczelnia cywilna, to ma bardzo dziwną tematykę prac. Natomiast, jeżeli jest wojskowa, to wszystkie instrukcje masz na miejscu lub możesz je ściągnąć na zasadzie wypożyczeń międzybibliotecznych. Państwowe uczelnie cywilne również mogą to zrobić, z prywatnymi jest gorzej, bo ich biblioteki w większości przypadków to czysta fikcja.

Pozdrawiam
Witek

Re: PZR OSA

#3
Uczelnia cywilno-wojskowa jak wszystkie w naszym kraju. Co do zasobów biblioteki to większość pozycji została zdjęta, a wypożyczenia międzybiblioteczne... hmm... też o tym myślałam ale jedyna uczelnia na której coś aktualnie jest to AON, ale u nich tylko na miejscu, 🙁

P.S. Tej stronki nie odwiedzałam, dziękuję 😀

Re: PZR OSA

#4
Stronka idealna, wszystko czego potrzebuję, dziękuję jeszcze raz 😀 Teraz pracuję nad dopasowaniem co niektórych niemieckich nazw do elementów sprzętu. 😀