Studia wojskowe

Studia wojskowe

#1
Hej.
Sprawa jest taka, że totalnie nie umiem się ogarnąć i zrozumieć wszelkich uchwał dotyczących rekrutacji na studia wojskowe. Mam do Was pytanie, czy wiecie może, na jakie studia wojskowe można się dostać BEZ MATURY ROZSZERZONEJ z matematyki, ale z historią lub wosem? We Wrocławiu było swego czasu bezpieczeństwo narodowe, nie trzeba było zdawać matematyki rozszerzonej, ale niestety chyba to wycofali, CHOCIAŻ w dokumencie uchwały nadal widnieje ten kierunek z warunkiem zdawania historii/wosu/geografii.
Czuję się strasznie zagubiona w tym wszystkim, dlatego piszę do Was, mając nadzieję, że umiecie mi pomóc.

Re: Studia wojskowe

#2
Cześć.
W roku akademickim 2013/2014 w WSOWL naboru na kierunek wojskowy Bezpieczeństwo Narodowe nie będzie. Przy konkurencji, jaka jest na wszystkich uczelniach wojskowych, na kierunkach przewidzianych dla kandydatów na żołnierzy zawodowych, brak egzaminu maturalnego z rozszerzonej matematyki i fizyki praktycznie dyskwalifikuje kandydata. Oczywiście istnieje system przeliczania ocen ze świadectwa maturalnego, ale tylko kandydaci z dobrze zdaną rozszerzoną maturą z tych przedmiotów mają szansę na zakwalifikowanie się do dalszej rozgrywki.

Pozdrawiam.
Witek

Re: Studia wojskowe

#3
cześć!
Nie chcę, byś odebrała moją odpowiedź jako 'atak' ale chcesz iść do szkoły oficerskiej, i nie możesz się ogarnąć...?Jak, to tak? A co, jak dostaniesz iluś chłopa pod swoją komendę?
Wracając do Twojego pytania, chwila szukania:
http://www.wso.wroc.pl/images/rekrutacj ... 3_2014.pdf
tam jest wszystko.
Panie Witoldzie, skąd ma pan informację, że nie będzie kierunku bezpieczeństwa? Jeśli tak, to koleżance, zostaje jeszcze chyba Socjologia?
Może, również próbować pisać maturę z matematyki podstawową ale wiadomo wówczas przelicznik x 0.4

Re: Studia wojskowe

#4
Cześć.
Zgodnie z informacją dodatkową http://www.wso.wroc.pl/images/rekrutacj ... 3_2014.pdf
w roku akademickim 2013/2014 w WSOWL będą przyjęcia na kierunki Zarządzanie oraz Inżynieria Bezpieczeństwa. Uchwała senatu dotyczy wyłącznie organizacji rekrutacji natomiast w państwowych szkołach wyższych limity przyjęć wyznacza właściwy minister (w tym przypadku MON). Zgodnie z rozporządzeniem MON z dnia 17 września 2012 r. w sprawie limitów miejsc na kierunki studiów dla kandydatów na żołnierzy zawodowych w poszczególnych uczelniach wojskowych (Dz. U. z 2012 r. poz. 1075) w roku akademickim 2013/2014 obowiązują następujące limity przyjęć:

WAT – ogółem 240 osób, w tym:
Budownictwo – 5 osób,
Chemia – 15 osób,
Elektronika i telekomunikacja – 98 osób,
Geodezja i kartografia – 5 osób,
Informatyka – 30 osób,
Logistyka – 22 osoby,
Lotnictwo i kosmonautyka – 15 osób,
Mechanika i budowa maszyn – 22 osoby,
Mechatronika – 28 osób.

AMW – ogółem 20 osób, w tym:
Mechanika i budowa maszyn – 5 osób,
Nawigacja – 15 osób.

WSOWL – ogółem 158 osób, w tym:
Inżynieria bezpieczeństwa – 23 osoby,
Zarządzanie – 135 osób.

WSOSP – ogółem 62 osoby, w tym:
Lotnictwo i kosmonautyka – 45 osób,
Nawigacja – 17 osób.

Pozdrawiam.
Witek
cron