Rozpoznanie w WP

podzielmy "stare" rozpoznanie na dwa rodzaje:
-rozpoznanie wojsk zmechanizowanych
-rozpoznanie artylerii
plus oczywiście rozpoznanie i wre szczebla taktycznego.

na pierwszym poziomie były BRDM-2 i BWR w wojskach zmechanizowanych,
w artylerii był SNAR10M w małych ilościach i (podobno) ARK-1M - czy jednostkowy egzemplarz czy było tego więcej ?nie wiem
Na ten temat panuje dość głęboka cisza. W CBW w warszawie nie znalazłem takiego hasła wogóle, jedynie podwozia specjalne tych pojazdów.

W tej chwili w wojskach zmechanizowanych wchodzą Żbiki z wynośnymi radarami pola walki, pomału jednostki rozpoznawcze się nimi nasycą, wejdą też pewnie rozpoznawcze AMV, ale jak wyglądać będzie wyposażenie tego typu w artylerii ? Topaz i Łowcza są wozami dowodzenia, a nie stricte rozpoznawczymi.., nie doczytałem się o takich projektach wozów rozpoznania klasy SNAR czy Zoopark
dla np. haubic KKrab i Zuzanna, armat Pion czy wyrzutni Grad z nową amunicją o zasięgu 40km.
Strzekanie na duże odległości bez odpowiednich systemów rozpoznania mija się z celem.
sprzęt BSL jest niezbędny, to poza dyskusją, ale kiedy czytam że mozna kupić jeden albo dwa, najlepiej w przyszłym roku, nachodzą mnie wątpliwości czy do tego dijdzie.

W lotnictwie zostały cztery Su22 z zasobnikami rozpoznawczymi, już nie pierwszej młodości, czy F16 będą miały zakupione zasobniki rozpoznawcze ?