Okręgi wojskowe

Okręgi wojskowe

#1
Pracuję obecnie nad tematem okręgów wojskowych. W różnych publikacjach pojawiają się jednak dane które się wykluczają lub są niejednoznaczne. oto moje wątpliwości

1) województwo łódzkie - należało do SOW i POW w różnych latach dane odnośnie lat 54-56 są sprzeczne

2) kiedy zlikwidowano OW Lublin i OW Poznań - wg mnie w 1949 r w oklicy marca ale nie mam pewności

3) OW Łódź zlikwidowano już w 1946 ??

4) Od kiedy dokładnie był podział na POW/SOW/WOW związany z reformą admiistracyjną (podaje sie 1.08.1975 albo 1.06.1975)

5) Czy formalne powstanie KOW miało miiejsce w tym samym momencie co wejście elbląskiego i olsztyńskiego do WOW - czy to był 1.01.1992?
Mając odpowiedzie na te pytania będę mógł dokończyć moje mapki okręgów a mając jeszcze dodatkowo kilka informacji mógłbym je udostępnić forumowiczom

To co mi brakuje to daty sformowania i rozformowania nie których dywizji:
11, 12, 14, 15, 16, 18, 21, 22, 24, 25, 27, 29, 30 oraz Korpusów w latach 50-tych

Ważne jest nie okres formowania tylko termin związany z oficjalnym powstaniem (wg rozkazu "sformować do dnia...")

Pewne kłopoty mam też z Brygadami w latach 50--tych (chodzi o BAH, BAC. . . ). Pojawiają sie różne numery, nie wiem kiedy powstała 32. Brygada Artlerii, oraz kiedy i gdzie powstała 25. Brygada Artylerii (jeżeli taka w ogóle była).

Ten temat ma 50 odpowiedzi.

Poznaj 10 korzyści wynikających z założenia konta lub przejdź do forum:

Załóż konto Zaloguj się