Encyklopedia Armii Układu Warszawskiego

Encyklopedia Armii Układu Warszawskiego

#1
Witam
Dziś natrafiłem przypadkiem na ten serwis i szczerze mówiąc byłem mile zaskoczony merytorycznym poziomem wypowiedzi. Widać prawdziwych miłośników historii wojskowej i "grzebaczy" w prasie i dokumentach. Sam tą tematyką intreresuję się od zawsze, od kilkunastu lat przkopuję tony publikacji w CBW. Próbuję to usystematyzować na własne potrzeby i myślałem nawet kiedyś o stworzeniu prawdziwej Encyklopedii Armii Układu Warszawskiego, z historią jednostek, spisami, dyslokacjami, mapami itp. BYć może kiedyś uda mi się do tego dojść (na zasadzie non-commercial), ale widzę że sam nie dam rady. Osobiscie moim konikiem jest LWP (od 1945 do lat 90-tych, oraz historia NAL i Armii Radzieckiej). W swych poszukiwaniach zagrzebuję się też w coraz mniej efektowne i gorzej opisane problemy (np. systemy logistyczne armii, składnice, magazyny, warsztaty, numery JW, lotniska zapasowe).
Być może będę mógł służyć pomocą w niektórych kwestiach. Nawiasem mówiąc przejrzałem całą dyskusję na kilka tematów i mam trochę korekt jednak ciężko je realizować poprzez odpowiedzi na poszczególne posty.

Pozdrawiam grono fachowców
K. Popławski

Ten temat ma 253 odpowiedzi.

Poznaj 10 korzyści wynikających z założenia konta lub przejdź do forum:

Załóż konto Zaloguj się
 
cron