Wykaz struktur organizacyjnych WP

#1
Witam Szanownych KolegówZwracam się z wnioskiem o rozważenie możliwości zbudowania na Forum automatycznej wyszukiwarki – identyfikującej różne struktury wojskowe, np. na wzór znajdującej się na stronie internetowej Brinkster, czy rosyjskiej soldat.ru.

W wyżej wymienionych urządzeniach – wyszukiwanie odbywa się wg trzech kryteriów:

- numer jednostki wojskowej,

- nazwa struktury organizacyjnej,

- podporządkowanie.

Na stronie rosyjskiej skala problemu jest dużo większa, niż w naszych warunkach – tam jest ponad 40 tysięcy różnych jednostek wojskowych.

Z analizy postów wnioskuję, że jest bardzo duże zapotrzebowanie na usystematyzowaną wiedzę w tym zakresie. Zgłaszanych jest szereg pytań, przedstawiane są prośby o ustosunkowanie się, niejednokrotnie przedstawiane są dość spore wykazy – niestety chyba są pozostawiane bez odpowiedzi, przynajmniej na naszym Forum. Wiem, że odpowiedzi na niektóre pytania odbywają się poza Forum, często jest to związane z zamiarem publikacji i dlatego wiedza na te tematy jest reglamentowana przez bardziej wtajemniczonych Uczestników Forum, jako wiedza tajemna – dostępna wąskiemu kręgowi. Z faktu zbudowania takiego urządzenia na zagranicznych stronach, wynika że merkantylne podejście do problemu przez niektórych z Panów nie wydaje się uzasadnione.

Bardzo często odbywają się debaty na Forum, przetargi – nie zawsze podbudowane jakąkolwiek podstawą, np. rozkazem czy zarządzeniem organizacyjnym. Otwierane są nowe strony, które mają traktować, na temat określonej jednostki; nie zawsze niestety dyskusja prowadzi do konstruktywnego wniosku.

Osobiście zetknęłam się z wykazem numerów jednostek wojskowych z lat 1945-1973; zawiera on dokładnie 2.896 numerów różnych struktur (z pionu MON i MSW). Po przeprowadzonych ostatnio rozmowach uzyskałam zgodę na wykorzystanie sporej części tego zasobu – jeżeli takie urządzenie na naszej stronie będzie uruchomione. Nie wydaje się, by połączona wiedza Kolegów z Forum byłaby mniejsza. Istotą jest tylko wola połączenia wysiłków w tym zakresie i podzielenia się zasobem z ogółem. Prędzej czy później – zostanie to w końcu opublikowane; niektórzy Koledzy zadają sobie pytanie - przez kogo? Myślę, że nie musi tak być i możemy dać pozytywny przykład. Ja jestem na propozycję otwarta – nie mam kompleksów.

Niestety ja nie jestem zorientowana w szczegółach technicznych. Myślę, że na ten temat mógłby się wypowiedzieć Pan Moderator. Liczę na pozytywne odniesienie się do mojego wniosku.PozdrawiamNatalia Stopińska

Dostęp do tematów z tego działu mają tylko najbardziej aktywni użytkownicy.

Zarejestruj się Zaloguj się