Katastrofa lotnicza sprzed lat

Katastrofa lotnicza sprzed lat

#1
Witam
Pochodzę z miejscowości Buszkowy 25 km od Gdańska. Na przełomie lat 60/70 (tak mi się wydaje, gdyż miałem wtedy nie więcej niż 4-6 lat) byłem świadkiem katastrofy lotniczej. Otóż po latach chciałbym ustalić bliższe okoliczności tej tragedii. Trudno mi ustalić obecnie dokłady rok, mimo przeprowadzonych kilku rozmów z sąsiadami, ale prawie na pewno było to lipiec.
Szczegóły, które pamiętam to takie, że samolot nadleciał z zachodu na wysokości maksymalnie 150-200m. Już było wyraźnie widać smugę dymu, którą ciągnął za sobą. Kierował się na lotnisko w Pruszczu, gdyż nasza wieś znajduje się na osi tego lotniska. Samolot rozbił się ok. 1,5 km od mojego domu, na łące przy drodze z Buszkowa do Domachowa. Na miejsce katastrofy zabrał mnie ojciec i obrazy, jakie zapamiętałem to dopalające się i rozrzucone szczątki maszyny, wbity w ziemię fotel pilota oraz płachta spadochronu i ciało pilota otoczone przez grupę ludzi, do których mnie nie dopuszczono. Wspominając ostatnio to wydarzenie doszłem do wniosku, że pilot świadomie opóźnił moment opuszczenia kabiny, aby uniknąć zderzenia samolotu z zabudowaniami w wiosce. Typem samolotu, który się rozbił był to Lim lub Mig.
Chciałbym prosić na forum o ustalenie, z jakiej jednostki pochodził pilot i samolot, no i oczywiście o dokładną datę tego wydarzenia.

Ten temat ma 9 odpowiedzi.

Poznaj 10 korzyści wynikających z założenia konta lub przejdź do forum:

Załóż konto Zaloguj się