Filmy o WP 1944-1989

Tutaj możesz dzielić się linkami i recenzjami, a także napisać coś o swoim serwisie lub jakimkolwiek innym miejscu w Internecie, które współtworzysz

Filmy o WP 1944-1989

Postautor: Marcin Witoszyński » 07 lis 2010, 13:29

Jak byłem małym chłopcem widziałem ten film. Widziałem jeszcze taki o pojedynczym piechurze który przebiega z karabinem w ręku w masce p-gaz pas taktyczny (film w kolorze)
Widzimy tu cięcie zasieków, desant i jego skutki płetwonurków bojowych, budowa mostu PP-64 i przeprawa przez nie niego SKOTów-2 potem natarcie SKotów-2 i pojedyńczego SKOT-2AP natarcie czołgów, salwa Gradów, "natarcie" lotnictwa oraz natarcie czołgów i piechoty przez las strat Łuny, start Malutkiej, ogień z SPG-9 i wiele innych. Na koniec słyszym oddech biegnącego żołnierza. Film jest błędnie opisany. Sugeruje on desant morski w 1980 roku. Fakt że niektórzy żołnierze mają USy ale nie ma nigdzie kotwicy no i zamiast SKOTów powinny być TOPASy a zamiast jeziora - morze.:) Miłego oglądania. Jak by ktoś nie znalazł po linku to fim nazywa się: Wojsko Polskie-Ćwiczenia Polskich"Marines"

BTW szkoda że Discovery Historia czy TVP Historia nie ma cyklu WFD Czołówka.
Marcin Witoszyński

Informacja

Ten wątek ma 11 odpowiedzi

Musisz być zalogowany, aby zobaczyć wszystkie posty w tym wątku.

Zarejestruj się lub Zaloguj się

Wróć do Nasze recenzje i linki