podjęcie nauki przez żołnierza zawodowego

podjęcie nauki przez żołnierza zawodowego

Postautor: Andrzej Łyczko » 29 sie 2013, 12:28

witam. Mam problem na który nie mogę znaleźć żadnej odpowiedzi. Po dłuższym oczekiwaniu w trakcie swojej służby postanowiłem sam na własną rękę działać w kierunku dalszego podnoszenia swoich kwalifikacji gdyż skierowanie przez jednostkę w tych czasach jest nie realne (bynajmniej słyszę takie odpowiedzi). Mam ukończoną szkołę średnią techniczną z maturą. Jako iż posiadam rodzinę niestety nie stać mnie na studia a na pomoc finansową ze strony jednostki nie mam co liczyć postanowiłem podjąć bezpłatną naukę na kierunku technik BHP. W związku z tym chciał bym się dowiedzieć czy jeśli szkoła do której będe uczęszczał znajduje się w odległości 50 km o miejsca zamieszkania ( mieszkanie służbowe z WAM) mogę wnioskować do dowódcy o pomoc finansową jeśli chodzi o dojazdy? (w cywilu nazywa się to chyba delegacyjne) czy rzeczywiście musiał bym być kierowany przez jednostkę do tej szkoły aby coś takiego uzyskać? z tego co wiem to jest finansowana nauka w kierunku zajmowanego stanowiska a przecież BHP jest ogólne prawda i nie ma stanowiska na którym nie było by potrzebne. Proszę o pomoc w tej sprawie. Pozdrawiam
Andrzej Łyczko

Wróć do Poszukuję, pytam, potrzebuję