Nowe forum gotowe do testów

Postautor: Tomasz Gołąb » 13 lip 2011, 11:40

Witam !
Bez polskich znaków poszło (z hasłem nic nie kombinowałem).
pozdrawiam Tomek
Pozdrawiam Tomek
Awatar użytkownika
Tomasz Gołąb
Ekspert

Postautor: Grzegorz Prasał » 13 lip 2011, 12:03

Funkcja banowania jest już włączona.

Posty na forum testowym, tak jak pisałem, służą tylko do testów. Piszcie tam bez skrępowania, bo wszystko tam wpisane będzie skasowane w trakcie migracji. Wszystko, co ma być wiążące w trakcie migracji, piszcie tutaj. Na razie nic się pod tym względem nie zmienia.

Na razie jesteśmy na etapie konfigurowania forum testowego i usuwania problemów, głównie z logowaniem jak widać. Potem będzie przygotowywanie migracji, myślę że jakiś miesiąc do pojawienia się efektu. Będzie to bardzo złożona operacja, ponieważ oprócz forum są tutaj inne powiązane działy w serwisie i muszę się zastanowić, jak to przenieść. Być może trzeba będzie z nich zrezygnować i zacząć wszystko od nowa rozbudowując forum kolejno o nowe dodatki.

Gościem jest na teście (i będzie docelowo) osoba, która się zarejestrowała i zalogowała, ale nie podała imienia i nazwiska. Inaczej niż normalnie, gdzie gościem jest osoba niezarejestrowana. Posty takich osób chyba będą przepuszczane i pokazywane jako Gość. Sposób postępowania z postami takich osób trzeba jeszcze przedyskutować, bo profesjonalność forum to jedna sprawa, ale po drugiej stronie są też osoby, które mają wiedzę, której potrzebujemy, a jednocześnie chcą pozostać anonimowe. Może również wchodzić w grę pozwolenie na używanie pseudonimów, ale kierowanie po prostu postów takich autorów do specjalnego działu. To na razie tylko propozycje.

Jeśli chodzi o avatary, to jak najbardziej będzie można. Chciałbym właśnie teraz pójść w kierunku stworzenia społeczności, w której każdy będzie mógł wyrazić swoją indywidualność i napisać coś o sobie, jeśli zechce. Dlatego planuję wprowadzenie bardziej rozbudowanych profili, czy stworzenia miejsca, gdzie będzie można np. publikować swojego bloga czy np. zdjęć z jakichś imprez militarnych. Ale krok po kroku, na razie forum:)
Grzegorz Prasał
Administrator

Postautor: Jacek Tymoczko » 13 lip 2011, 12:56

Cytuję - "Gościem jest na teście (i będzie docelowo) osoba, która się zarejestrowała i zalogowała, ale nie podała imienia i nazwiska. Inaczej niż normalnie, gdzie gościem jest osoba niezarejestrowana. Posty takich osób chyba będą przepuszczane i pokazywane jako Gość. Sposób postępowania z postami takich osób trzeba jeszcze przedyskutować, bo profesjonalność forum to jedna sprawa, ale po drugiej stronie są też osoby, które mają wiedzę, której potrzebujemy, a jednocześnie chcą pozostać anonimowe. Może również wchodzić w grę pozwolenie na używanie pseudonimów, ale kierowanie po prostu postów takich autorów do specjalnego działu. To na razie tylko propozycje."

Myślę że rozwiązaniem tego problemu była by po prostu autoryzacja postów "Gości", czyli jeśli jest użytkownik zarejestrowany z imieniem i nazwiskiem to wysyła posty i moderator nie ma nic do tego, po prostu post się pojawia, zaś post "Gościa" mógł by przed wyświetleniem go być autoryzowany przez dowolnego moderatora.

Bo widzę że forum daje możliwość takiej moderacji, ale czy da się rozdzielić te 2 grupy użytkowników na tych "pełnych" i "gości" bo autoryzacja wszystkich postów to była by mordęga:-)
Awatar użytkownika
Jacek Tymoczko
Moderator

Postautor: Grzegorz Prasał » 13 lip 2011, 13:39

O wszystkim będę na bieżąco informał, w szczególności kiedy należy przestać pisać na tym forum i kiedy będzie otwarte nowe docelowe forum. Nie będzie można tego przeoczyć:) Póki co przez około miesiąc, do czasu umieszczenia stosownej informacji, to forum jest główne, a tamte służy do testów i można go używać przez ten cały czas i w tym okresie zgłaszać uwagi, które będą się Wam nasuwać.

To właśnie źle, że osoba niezalogowana nie widzi żadnych for tematycznych, bo może odnieść wrażenie, że tam nic nie ma ciekawego, więc nie zarejestruje się. Postaram się zmienić tę stronę powitalną.

Pomysł z autoryzacją postów Gości jest bardzo dobry. Forum daje możliwość podziału czytających na 2 grupy: standardowych użytkowników oraz użytkowników, których posty muszą być zatwierdzone przez moderację, ale problemem jest, jak forum ma rozpoznać, do której grupy przydzielić nowego użytkownika. Chciałbym to zautomatyzować, żeby nie weryfikować każdego nowego konta ręcznie.
Grzegorz Prasał
Administrator

Postautor: Czesław Jakóbik » 14 lip 2011, 14:13

Do wczoraj wszystko grało, dzisiaj nie mogę się zalogować.
Pozdrawiam, Czesław
Czesław Jakóbik
Ekspert

Postautor: Jacek Tymoczko » 14 lip 2011, 14:43

No ja miałem "zapamiętane" login i hasło w przeglądarce Opera i dziś tylko hasło się zapamiętało a login musiałem wpisać ręcznie, więc coś musi być na rzeczy.
Awatar użytkownika
Jacek Tymoczko
Moderator

Postautor: Grzegorz Prasał » 14 lip 2011, 15:27

Teraz powinno działać. Pracuję nad rozdzieleniem loginów od nazwisk i stąd problemy.

Zwracajcie też uwagę i zgłaszajcie: błędy oraz nieścisłości w komunikatach na forum lub nieprzetłumaczone z angielskiego fragmenty.
Grzegorz Prasał
Administrator

Postautor: Grzegorz Prasał » 22 lip 2011, 15:13

Jestem w trakcie konfigurowania forum testowego do docelowej postaci. Jak to się zakończy, rozpocznę migrację Waszych kont i postów, o czym oczywiście powiadomię.

Migrowane będzie na razie tylko samo forum. Będzie ono stanowiło bazę dla nowego portalu. Stosowna informacja jest już na stronie głównej: http://www.serwis-militarny.net. Na razie nowe forum i stary serwis będą funkcjonować obok siebie. Dopiero jak dojdziemy do granicy rozbudowy samego forum, rozpoczniemy tworzenie nowych działów i odchodzenie od starego serwisu.
Grzegorz Prasał
Administrator

Poprzednia

Wróć do Sprawy użytkowników PFW i Serwis-militarny.net