Nowe forum gotowe do testów

Postautor: Andrzej Połajkowski » 12 lip 2011, 20:52

Logowanie bez problemów. Przeglądanie tematów również.
Andrzej Połajkowski

Postautor: Grzegorz Prasał » 12 lip 2011, 21:49

Hasła są zaszyfrowane, więc ich nie znam. Trzymanie haseł niezaszyfrowanych świadczyłoby o braku szacunku do użytkowników.

Do wszystkich, którzy mają podobny problem:

1) Na obecnym forum, jak się kliknie na "zarejestruj się", jest opcja dla osób, które zapomniały hasła. Należy kliknąć na ten link. System wygeneruje wtedy nowe hasło i wyśle e-mailem. Należy je zmienić i zapamiętać.

2) Używając tego zmienionego hasła i tego samego e-maila, na który dostaliście wygenerowane hasło, należy zarejestrować się na forum testowym.
Grzegorz Prasał
Administrator

Postautor: Wojciech Wolicki » 12 lip 2011, 21:51

Jeśli to mozilla to nie ma problemu z podglądnieciem hasła

narzędzia/opcje/bezpieczeństwo/zapamiętane hasła
Wojciech Wolicki
Moderator

Postautor: Jacek Tymoczko » 12 lip 2011, 22:08

Zrobiłem przypomnienie hasła już na nowym forum i jest OK.

Widzę że udało się przemigrować posty ze starego forum.

Wobec tego Panie Grzegorzu jak planuje Pan wdrożenie nowego forum. Jak będzie wyglądał terminarz przejścia?

Bo teraz niektórzy z nas mogą mieć dylemat czy pisać na nowym czy starym forum. Z punktu widzenia panelu moderatora brakuje funkcji "banowania" użytkowników. Powiem tak, że jest potrzebna ona w sytuacji gdy na forum wpada ktoś "złośliwy" lub automat-bot wypisujący jakieś reklamowe bzdury.

Wobec tego czy funkcja "ban" będzie dostępna dla moderatorów czy tylko zarezerwowana dla administratora?

Czy w profilu użytkownika będzie tzw. avatar czyli graficzny motyw który każdy by mógł (nie musiał) dodać pod swoim nazwiskiem? Avatar jest przydatny pod tym względem że można szybko po nim rozpoznać daną osobę jak się jej avatar już z nią skojarzy po dłuższym czasie przebywania na forum.

Wg mnie forum powinno być dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników, bez możliwości pisania dla gości, "ochroni" to forum przed zalewem tematów "śmieci".

Awatar użytkownika
Jacek Tymoczko
Moderator

Postautor: Tomasz Gołąb » 12 lip 2011, 23:05

Grzegorzu, dalej to samo (nieprawidłowa nazwa użytkownika). Coś mam pecha. A jak próbuję się zarejestrować od nowa, to wywala mi, że to jest zarejestrowany użytkownik. Problem dotyczy nadal tylko strony testowej.
pozdrawiam Tomek
Pozdrawiam Tomek
Awatar użytkownika
Tomasz Gołąb
Ekspert

Postautor: Jacek Tymoczko » 12 lip 2011, 23:21

Tomku na nowym testowym forum kliknij ZAPOMNIAŁEM HASŁA i podaj swój login i e-mail. Na maila dostaniesz informacje co robić dalej.

Ja własnie tak musiałem zrobić i działa.
Awatar użytkownika
Jacek Tymoczko
Moderator

Postautor: Grzegorz Prasał » 13 lip 2011, 10:24

Tomasz ma polski znak w loginie i to jest problemem, muszę to naprawić.

Jacku, przejdźmy na Ty:)

Opcja przypominania hasła na forum testowym też jest bardzo dobra, ale pamiętajcie, żeby potem zmienić sobie hasło również na tym forum, bo w czasie migracji będą przenoszone hasła z tego forum, więc znowu będziecie musieli sobie przypominać.
Grzegorz Prasał
Administrator

Postautor: Grzegorz Prasał » 13 lip 2011, 11:19

Wszystkim, którzy mieli loginy zawierające polskie znaki, zmieniłem na polskawe, czyli zamiast "Grzegorz Prasał" jest "Grzegorz Prasal", a zamiast "Tomasz Gołąb" jest "Tomasz Golab". Teraz logowanie będzie możliwe.

Jest to rozwiązanie na szybko, może uda sie docelowo uniknąć zmieniania loginów w ten sposób.
Grzegorz Prasał
Administrator

Postautor: Jacek Tymoczko » 13 lip 2011, 11:20

Jestem jak najbardziej za przejściem na swobodną formę Grzegorzu:-)

Wg mnie teraz należało by określić:

- Termin "testowania" nowego silnika forum.
- Termin graniczny pisania na "starym" forum.
- Data przeniesienia "wszystkiego" czyli kont i postów.
- Oficjalne rozpoczęcie działania na nowym forum.

Zauważyłem że osoba nie zalogowana nie widzi kategorii na forum, myślę że to dobra sprawa, bo ktoś chcący coś przeczytać musi założyć konto (trzeba by chyba przyjąć że osoby próbujące założyć konto na jakichś absolutnie fikcyjnych danych typu: Jan Xxxxxaaa powinny nie być rejestrowane). Chodzi o to żeby jednak forum było mocne merytorycznie, dzięki czemu będzie konkurencyjne względem innych for o charakterze militarnym.
Awatar użytkownika
Jacek Tymoczko
Moderator

Postautor: Tomasz Gołąb » 13 lip 2011, 11:40

Witam !
Bez polskich znaków poszło (z hasłem nic nie kombinowałem).
pozdrawiam Tomek
Pozdrawiam Tomek
Awatar użytkownika
Tomasz Gołąb
Ekspert

PoprzedniaNastępna

Wróć do Sprawy użytkowników PFW i Serwis-militarny.net