Trudności w sprawie zostania żołnierzem

Tu dyskutujemy i wyrażamy opinie na tematy aktualne.

Trudności w sprawie zostania żołnierzem

Postautor: Łukasz Treffon » 02 gru 2011, 02:09

Jak zostać żołnierzem zawodowym ?
Otóż gdy byłem w wojsku poważnie zastanawiałem się nad tym by zostać (od małego interesuje mnie wojsko ... ).
Wszyscy jednak mi radzili bym zakończył zasadniczą (ponieważ wtedy armia robiła się zawodowa i wszyscy nadterminowi jedynie co to mogli dostać kontrakt na max 5 lat) i zaraz po tym zgłosił się do WKU w celu zaciągnięcia się jako zawodowy. (Jeszcze wtedy była ta akcja "czas profesjonalistów zostań żołnierzem zawodowym").
Tak też zrobiłem posłuchałem się moich "przełożonych" no i poszedłem do WKU, i tak chodziłem i chodziłem aż minął okrągły rok ( a byłem w WKU minimum raz w miesiącu), oczywiście się nie dostałem tylko czekałem i czekałem.
Powiedzcie mi więc co trzeba bo już się takich tam rzeczy na widziałem i słuchałem że się tutaj nie będę rozpisywał.
Mam wykształcenie zawodowe ( miałem taką nadzieje że jak się dostane to w czasie trwania służby zrobię sobie średnie tak jak to robiło dość paru chłopaków z kompanii)
Służbę zasadniczą przebyłem wzorowo (urlop nagrodowy już dostałem w drugim miesiącu służby, zawsze miałem jakieś nagrody czy za strzelanie czy znajomość regulaminów, broni itp z jednostki wliczając zawodowych byłem na 4 miejscu z biegów na 3 kilometry, dużo by wymieniać nie będę się rozpisywać na temat mych osiągnięć)
Zdanie sobie wyrobiłem takie że dużo osób mających powołanie jako żołnierz nie może się dostać bo nie mają jakiś dodatkowych kwalifikacji ?( o co z tym chodzi )
W wojsku mi mówili że nadałbym się na żołnierza jak nikt inny widzieli we mnie pasje i oddanie do tego zawodu, jednak to nie wystarcza w dzisiejszych czasach skoro naszej armii ma bronić jakaś ochrona w której pracują panowie po 50-tym roku życia ale na ten temat to się wole nie rozpisywać.
Łukasz Treffon

Informacja

Ten wątek ma 11 odpowiedzi

Musisz być zalogowany, aby zobaczyć wszystkie posty w tym wątku.

Zarejestruj się lub Zaloguj się

Wróć do Tematy dyskusyjne